Konkurs czytelniczy w klasie IIa
„MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO Z BAJKI” – konkurs plastyczny dla klas I-III
W październiku 2021 r. biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzątko z bajki” dla klas I-III. Uczniowie na lekcjach samodzielnie rysowali swoje ulubione zwierzątko, dowolną techniką. Wpłynęło 105 prac. Komisja konkursowa miała trudny wybór.
Na poziomie klas I :
I miejsce :
-Głogowska Małgorzata kl.Ia
II miejsce:
- Piech Michał kl.Ia
III miejsce:
- Skarbowski Ksawery kl.Ia
Wyróżnienia :
- Sowa Karolina kl.Ib
- Drabyk Aniela kl.Ib
W klasach II:
I miejsce :
-Barszcz Martyna kl.IIa
II miejsce:
- Romanowicz Zuzanna kl.IIa
III miejsce:
- Łohutka Gabriela kl.IIa
Wyróżnienia :
- Proć Aleksander kl.IIb
- Orluk Alicja kl.IIb
KLASY III:
I miejsce :
- Grzebieniak Nina kl.IIIb
II miejsce:
- Teclaw Kacper kl.IIIb
III miejsce:
- Wierzbicki Maciej kl.IIIb
Wyróżnienia :
- Klara Kryłowicz kl.IIIa
- Oryńczak Martyna kl.IIIc
Wszystkim gratulujemy.
G. Wójcik
16 listopada - Międzynarodowy Dzień Tolerancji
16 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji. Promocja tolerancji i poszanowania ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej. Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Karty Grabowskiego w IIa
„Świąteczna pomoc Polakom na Kresach”
Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w akcję „Świąteczna pomoc Polakom na Kresach” organizowaną przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Olsztynie. Podczas akcji zbierane są słodycze na świąteczne podarki dla dzieci i rodzin z Litwy. Celem akcji jest oprócz pomocy Kresowiakom, również pomięć o naszych Rodakach mieszkających na Kresach.Chcemy zebrać jak najwięcej słodyczy, aby nasi mali Przyjaciele mieli niezapomniane Święta. Chcielibyśmy, aby w paczkach nie zabrakło takich rzeczy jak: słone przekąski (precelki, krakersy, orzeszki), batony, ciastka, żelki. W związku z tym, że zebrane słodycze będą przesłane lub przewiezione do Olsztyna prosimy o produkty w lekkich opakowaniach.Uczniowie, którzy chcieliby wziąć udział w akcji mogą przynosić produkty do swoich wychowawców.Akcja w naszej szkole trwa do 30 listopada.
Konkurs frazeologiczny pt. „Niespokojny duch”
Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szkolny konkurs frazeologiczny pt. „Niespokojny duch” dla uczniów klas V-VIII.
I miejsce :
-Krukowska Julia kl.VI b
II miejsce:
-Sulowska Laura kl. V b
III miejsce:
-Szczęch Katarzyna kl. V c
-Wolska Magdalena kl. V c
Zwycięzcom gratuluję, a innych uczniów zachęcam do udziału w konkursach.
Wójcik G.
Mali matematycy z 2a
2a obserwuje drzewa
Karty Matematyczne Grabowskiego w II b
W środę na lekcji matematyki uczniowie kl. II b grali w karty. Mówiąc dokładnie w Karty Matematyczne Grabowskiego. Radość płynąca z grania, wspólnie spędzony czas, satysfakcja z odnoszenia sukcesów i stopniowe wchodzenie na kolejne etapy wiedzy matematycznej to niewątpliwe atuty tej lekcji. W najbliższym czasie z pewnością powtórzymy lekcję matematyki z Kartami Matematycznymi Grabowskiego.
Bożena Skrypoczka
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole
Jak przebiegało świętowanie Narodowego Święta Niepodleglości w naszej szkole można oberzeć tutaj:
„Święto Niepodległości w świetlicy”
W tym tygodniu obchodzimy Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II b, III a i III b uczęszczający do świetlicy szkolnej postanowili uczcić to święto i wykonali piękne kokardy narodowe, które obok godła, hymnu i flagi narodowej są symbolem polskości.
W trakcie zajęć przypomnieliśmy sobie wiadomości z historii Polski dotyczące tego wydarzenia, kolorowaliśmy godło i rozwiązywaliśmy krzyżówki o tematyce niepodległościowej.
Nasze prace są do obejrzenia w świetlicy. Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie kl. II b, III a, III b z p. Teresą Klukowską
Pierwsze koty za płoty...
Projekt „Rodzina- tu się wszystko zaczyna”
Od listopada 2021 roku do czerwca 2022 roku realizujemy projekt „Rodzina- tu się wszystko zaczyna” , skierowany do uczniów klas czwartych. Uczniowie brali już udział w lekcji pt. „Tradycje w naszej rodzinie”. Kolejne zadanie to wykonanie lapbooka o swojej rodzinie. Czwartoklasiści, mają czas na przygotowanie rodzinnej książki do maja 2022 roku. Po tym okresie odbędzie się konkurs na najpiękniejsze, najbardziej pomysłowe i wartościowe pod względem treści lapbooki. Pracę uczniów koordynują wychowawcy klas. O kolejnych pomysłach związanych z projektem będziemy informować.
Joanna Czaplicka - Lachowicz
Podziękowania za nasze działania w ramach akcji 'Szkoła pamięta"
Zabawy kubeczkami - czyli nauka kodowania w II b
Klasa II b zamieniła salę lekcyjną w plac budowy. Budulcem były jednorazowe, kolorowe kubeczki, a było ich ponad tysiąc. Dzieci układały wieże, ćwicząc przy tym motorykę małą, koncentrację, cierpliwość oraz precyzję ruchów. Nie zabrakło zabaw doskonalących spostrzegawczość. Nie bez znaczenia była umiejętność współpracy. Wszystkie te działania to wstęp do kodowania i programowania, ale na razie to źródło radości i kreatywności.
Bożena Skrypoczka
Arachnofobia 1a nie straszna!
1a wie, że:
▪️pająki mają 8 nóg,
▪️pająki mają dwa odcinki ciała-głowo tułów i odłok,
▪️pająki prowadzą samotnicze życie,
▪️pająki wykluwają się z jaja,
▪️nie wszystkie pająki tworzą sieci,
▪️nie wszystkie pająki są jadowite,
▪️pajęczyna jest tak wytrzymała jak plaster,
▪️jest ponad 3000 gatunków pająków!
Dodatkowo klasa poznała piosenkę Itsy Bitsy Spider i wykonała pracę plastyczne.
Marta Kuszczak
VI a na zajęciach w pracowni ceramiki w MKL
W drugiej połowie października uczniowie kl. VI a uczestniczyli w zajęciach rękodzielniczych
w pracowni ceramiki, podczas których powstały miseczki, kubeczki, wazoniki, patery itp. Przez ponad dwa tygodnie z niecierpliwością czekali na wypalenie i szkliwienie wyrobów. W końcu
w tym tygodniu otrzymali swoje prace. Duma z własnoręcznie wykonanych przedmiotów przeplatała się z radością. Uczniowie zgodnie przyznali, że lepienie w glinie i dotyk miękkiej, wilgotnej masy pozwoliły im zrelaksować się, dały też całkiem przyzwoitą porcję dobrej zabawy. Stwierdzili, że chętnie jeszcze raz wezmą udział w takich zajęciach.Elżbieta Gładczyńska
2
Szkoła pamięta oraz Czyste Mazury - kl.3 a
29 października 2021 r. uczniowie klasy 3 a zapamiętają na długo. W związku ze zbliżającym się 1 listopada Świętem Zmarłych postanowili tego dnia udać się na cmentarz i posprzątać bezimienne i opuszczone groby, włączając się w akcję Szkoła pamięta. Przy pięknej i słonecznej pogodzie prace porządkowe przebiegły dość sprytnie. Na koniec przyozdobiono groby przyniesionymi kwiatami i zapalono znicze. W drodze powrotnej do szkoły dodatkowo dzieci posprzątały teren wokół cmentarza (skarpa od strony ulicy). Tym samym wzięły udział w akcji pt. Czyste Mazury. Podobne działania świadczą o tym, że trzecioklasiści z klasy 3 a lubią porządek.
Danuta Czuczko
1
Informacja Ministerstwa Edukacji i Nauki
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej kl.I-III
28.10.2021r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie odbył się po raz siedemnasty Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej klas I-III. Organizatorkami były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Danuta Czuczko i Bożena Skrypoczka. Celem konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, dbałość o kulturę żywego słowa oraz rozwijanie wrażliwości na poezję. W konkursie wzięło udział 21 uczniów. Wykonawcy prezentowali wiersze dowolnych autorów tematycznie związane z ekologią. Komisja w składzie: p. Grażyna Wójcik , p. Agata Wiszniewska - Kubiszyn oraz p.Milena Greczko oceniała następujące elementy w recytacji: opanowanie tekstu, dykcję, modelowanie głosem, tempo recytacji, właściwy dobór utworu do charakteru ucznia oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji szanowne jury postanowiło nagrodzić następujących wykonawców:
W kategorii klas I:
1 miejsce- Aniela Drabyk kl. I b,
2 miejsce- Hanna Brzostowska kl.I b,
3 miejsce- Nikola Atkielska kl.I a.
Wyróżnienie: Damian Burak kl. I a.
W kategorii klas II:
1 miejsce - Oskar Sulowski kl.II b,
2 miejsce Nikodem Sieczkowski kl.II b,
3 miejsce - Gabriela Łohutko kl.II a .
Wyróżnienie: Katarzyna Karpińska kl.II b.
W kategorii klas III:
1 miejsce - Weronika Noga kl. III c,
2 miejsce Lena Herbatowicz kl.III a,
3 miejsce - Klara Kryłowicz kl.III a
Wyróżnienie: Hubert Melzer kl.III c
Laureaci poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród rzeczowych była Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.Danuta Czuczko
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie