Pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnienia tak ważnej misji.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2
Pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnienia tak ważnej misji.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2
Uczniowie 1b aktywnie pracują w domu. W ich wykonaniu piękne ozdoby na Wielkanoc. Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i ogromną pomoc w nauczaniu zdalnym.
Joanna Chachulska
Na zdalnych lekcjach plastyki dalej temat świąteczny. Uczniowie klasy 5a, b i d wykonali wielkanocne zajączki. Możecie je zobaczyć w szkolnej galerii.
Bożena Hoffmann
Komisja rekrutacyjna powołana w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych dokonała weryfikacji zgłoszeń, wniosków i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wszystkie wnioski i zgłoszenia spełniły wymogi formalne. Lista przyjęć zostanie podana do wiadomości do 16.04.2020 r.
Komisja rekrutacyjna
Uczniowie naszej szkoły dziękują służbom medycznym, pracownikom sklepów i aptek za trud podjęty w walce z koronawirusem. Doceniamy Wasze poświęcenie.
Klasa IIIC
Proponujemy zapoznanie się z materiałami, które pomogą nam zrozumieć aktualną sytuację, wesprą rodziców, przypomną zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
Zapraszamy do skorzystania z materiałów:
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje nas, osób z autyzmem, 400 tysięcy. To jak jedno spore miasto. Ale tu liczby się nie kończą, bo z autyzmem żyjemy nie tylko my, ale także nasi rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest nas nawet 3 mln.
Zachęcamy do zapoznania się z prazentacją opracowaną przez p. Magdalenę Gdulę
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
Uczniowie klas 4-6 wprowadzą nas w świąteczny nastrój. W ramach pracy zdalnej wykonali jak co roku kartki świąteczne. Zapraszamy do naszej galerii.
Bożena Hoffmann
Proponujemy Państwu zapoznanie się z materiałami na temat nowego zjawiska FOMO. Zawierają one informację, jaki wpływ ma FOMO na nastolatki oraz praktyczne wskazówki, na co rodzic powinien zwrócić uwagę. Można wykonać quiz i sprawdzić, w jakim stopniu FOM0 nas dotyczy.
Materiały przygotowały pedagożki w oparciu o materiały z WMODN Olsztyn z filią w Olecku.
Anna Pietruszewska i joanna Czaplicka - Lachowicz
30.03.2020 r.
Zapraszamy do galerii prac uczniów z klasy 1b, które przesłali do swojej wychowawczyni w ramach pracy zdalnej.
27.03.2020 r.
Drodzy uczniowie, jeśli ktoś z was zatęsknił za książką lub zechce przeczytać lekturę szkolną, ale jej nie posiada, to podaję poniżej strony internetowe, gdzie je można znaleźć.
Serdecznie Was pozdrawiam i do zobaczenia w szkole.
Grażyna Wójcik – bibliotekarka szkolna
WolneLektury.pl
Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.
Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.
Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.
Empik Premium bezpłatnie na 60 dni - poproście o pomoc rodziców
Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Jak skorzystać z promocji?
Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.
Otrzymany kod wprowadź na stronie: https://www.empik.com/premium/kupon
Zarejestruj się lub zaloguj (jeżeli masz już tam konto) na empik.com.
Aktywuj usługę Empik Premium.
Pobierz aplikację Empik Go na smartfona i zaloguj się.
Nie jest wymagane podanie danych karty kredytowej i po zakończeniu okresu promocyjnego użytkownik nie zostanie obciążony opłatami.
27.03.2020 r.
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne jest “dobrostanem, w którym człowiek realizuje swoje własne możliwości, skutecznie radzi sobie ze stresem życia codziennego, pracuje produktywnie, a także jest w stanie wnieść swój wkład w życie społeczności”. W tym niełatwym dla wszystkich czasie nie zapominajmy o dbaniu o nasze zdrowie psychiczne. Przedstawiamy kilka cennych porad , które mogą być wskazówką do tego, jak zadbać o swoje dobre samopoczucie.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
26.03.2020 r.
Zapraszamy do zapoznania się z listą gier analogowych i planszowych, które można wykorzystać do wspólnej nauki i zabawy. Prosimy o zapoznanie się z prezentacją, która podsunie nam pomysły na ciekawe spędzenie czasu w domu.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
25.03.2020 r.
Drodzy uczniowie i rodzice!
Pragniemy przypomnieć wszystkim o zasadach, które w kontakcie z telefonem, Internetem, są ważne dla naszego bezpieczeństwa. Przypomnijmy je sobie razem z Fundacją Dbam o mój zasięg:
W bardzo prosty sposób w codziennym funkcjonowaniu możesz ograniczyć nałogowe korzystanie z telefonu komórkowego, Internetu, gier on-line i innych cyfrowych dobrodziejstw.
Oto 13 przykładów prostych czynności, które są możliwe do wdrożenia praktycznie „od zaraz”. Niewątpliwie pomogą one Tobie stać się bardziej rozsądnym użytkownikiem nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych.
Pamiętaj, że ich wdrożenie wymaga od Ciebie przede wszystkim:
1. Dobrej diagnozy aktualnego stanu: odpowiedz sobie na pytanie, czy są takie pola codziennego funkcjonowania, w których chciał/a/byś korzystać z nowoczesnych urządzeń komunikacyjny w inny sposób. Jeśli tak, spisz sobie na kartce, w jakich porach dniach, godzinach, sytuacjach nałogowe używanie z narzędzi komunikacji ma negatywny wpływ na Twoją pracę, naukę, relacje z innymi.
2. Zmiany dotychczasowego myślenia o korzystaniu z nowych mediów: nie jesteś ich niewolnikiem, masz pełne prawo do kontrolowania czasu, miejsca oraz sposobu wykorzystania urządzeń mobilnych.
3. Konsekwencji w przestrzeganiu narzuconych/ustalonych zasad: zasady związane z używaniem urządzeń mobilnych włączonych do sieci internetowej powinny być tworzone w sposób umożliwiający ich przestrzeganie. Spójrz na własne zamiary przez pryzmat swoich możliwości i nie stawiaj sobie i innym zasad niemożliwych do wypełnienia. Jeśli starasz się wprowadzić regulacje swojemu dziecku pomyśl o tym, czy nie warto, abyś i Ty przestrzegał/a nowych zasad. To na pewno uwiarygodni Ciebie w oczach Twojego dziecka.
Pamiętaj, że stając się odpowiedzialnym użytkownikiem nowych technologii zawsze możesz prosić o pomoc najbliższych.
Pedagożki Anna Pietruszewska, Joanna Czaplicka - Lachowicz
25.03.2020 r.
Zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z artykułów i materiałów:
Jak rozmawiać z najmłodszymi?
Koronawirus okiem psychologa
Jak radzić sobie z lękiem?
Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa dziecka?
Pedagożki Anna Pietruszewska, Joanna Czaplicka - Lachowicz
23.03.2020 r.
Przedstawiamy propozycje portali internetowych, które pomogą w utrwalaniu i pogłębianiu wiedzy naszych uczniów. Mogą być jednocześnie ciekawą formą spędzania czasu w domu.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
23.03.2020 r.
Z powodu zawieszenia działalności dydaktycznej szkół nie mogliśmy świętować Pierwszego Dnia Wiosny z całą społecznością szkolną. W związku z tym, uczniowie z klasy IC przygotowali wiosenne prace w programie Paint i przesłali je swojej wychowawczyni. Publikując tę galerię pragniemy podzielić się z Wami wszystkimi wiosenną radością, optymizmem, nadzieją i cierpliwością.
Klasa IC
20.03.2020 r.
Szanowni Rodzice!
W tym trudnym i skomplikowanym czasie, my dorośli, musimy poradzić sobie z aktualną sytuacją, ale też musimy wytłumaczyć ją naszym dzieciom. Pomocą mogą być bajki. Zachęcamy do wykorzystania ich podczas rozmów z dzieckiem.
Pedagożki Anna Pietruszewska, Joanna Czaplicka - Lachowicz
https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/8b/08/5e6f51705416d_z.pdf?1584353648
https://www.dzieckiembadz.pl/2020/03/o-wirusie-ktory-nosi-korone-opowiadanie.html
20.03.2020 r.
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. W tym celu MEN wraz z innymi instytucjami przygotował rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli. Poniżej zamieszczamy link do materiałów edukacyjnych.
Powered by aSc EduPage