• Warsztaty pieczenia chleba

• 5 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się warsztaty pieczenia chleba. Warsztaty poprowadziła mama ucznia z klasy pierwszej - Pani Anna Kozij a uczestnikami byli chętni nauczyciele i pracownicy szkoły. Zajęcia odbyły się w sali Laboratoria Przyszłości. Wielkie zainteresowanie wśród zebranych osób wywołała maszyna którą przyniosła Pani Anna, był to młynek służący do mielenia ziarna. Uczestnicy aktywnie włączyli się w przygotowanie ciasta chlebowego zgodnie z instrukcja podaną przez prowadzącą. Czas oczekiwania na upieczony chleb urozmaicili wspólną rozmową przy kawie i słodkościach. Na zakończenie warsztatów każda osoba otrzymała jeszcze gorący kawałek chleba i przepis zachęcający do jego samodzielnego wykonania. To był prawdziwy przykład współpracy rodzica ze szkołą.

Danuta Czuczko

• "Bieganie to klucz, który otwiera drogę do lepszego życia"

• Uwaga!!!

Statystyka biegów młodzieżowych i dziecięcych "Mazury Cud Natury" 02.05.2023 r.

Udział wzięły 573 osoby ze szkół naszej gminy, powiatu oraz przyjezdnych.

Szkoły ponadpodstawowe -4 startujących,

Szkoły podstawowe: uczniowie IV-VIII -158 uczniów,

uczniowie klas I - III - 201 uczniów.

W kategoriach zerówek i przedszkoli wzięło udział 210 dzieci.

Miło nam poinformować, że w klasyfikacji szkół (bez uwzględnienia zerówek ) aż 137 uczestników to uczniowie naszej szkoły , co stanowi 30,58% całej społeczności. Cieszymy się i mamy nadzieję, że w kolejnym roku będzie nas jeszcze więcej .

Oto klasyfikacja medalowa:

Rocznik 2008-2009

Chłopcy (20 uczestników):

Damian PROCAJŁO-KIEŁBASA – klasa 8b,

Radosław LATOSIŃSKI – klasa 8e.

Rocznik 2010

Dziewczęta (14 uczestniczek):

Marcelina WIERTEL – klasa 6c.

Chłopcy (16 uczestników):

Patryk KISIECKI – klasa 6a.

Rocznik 2011

Dziewczęta (19 uczestniczek):

Małgorzata JEDLIŃSKA – klasa 5a,

Natasza STACHURA – klasa 5c.

Rocznik 2012

Chłopcy (33 uczestników):

Dawid PIETRASZ – klasa 4c.

Rocznik 2015

Dziewczęta (31 uczestniczek):

Lena RUDZIS – klasa 1b.

Gratulujemy nagrodzonym i wszystkim uczestnikom tego sportowego wydarzenia.