• Gminny konkurs pt. ” POLSKA MOJA OJCZYZNA”

• UWAGA UWAGA!!!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie pt. ” POLSKA MOJA OJCZYZNA”.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z naszego powiatu.

CELE KONKURSU TO:

• Rozwijanie i kształtowanie wrażliwości i wyobraźni artystycznej.
            • Doskonalenie warsztatu plastycznego- technicznego, poznanie różnorodnych form i technik plastycznych.
            • Pobudzenie inwencji twórczej, wyobraźni, fantazji.
            • Poszerzenie wiedzy na temat różnorodnych form z zakresu plastyki i techniki.

Na prace czekamy do 31 październik 2023 roku.

Szczegółowe informacje w załącznikach.

A. Zegan

Konkurs_SP2.docx

Zgloszenie_i_zgoda_na_przetwarzanie_danych_osobowych.docx

• „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”

• Na początku czerwca ogłoszono ogólnopolski konkurs pt. „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”, zorganizowany przez „Pracownię Kompetencji Informatycznych” i NASK. Konkurs dotyczył bezpiecznego poruszania się po Internecie i nabycia nowych umiejętności cyfrowych, a uczestniczyło w nim 3075 szkół z całej Polski.

Zadaniem uczniów było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci oraz przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

W naszej szkole zajęcia w klasach IV – VI przeprowadzili informatycy Aneta Ślifirska i Dariusz Sajewicz.

Maja Pucyk,

Maria Stępniak

Małgorzata Rodak

wykonały plakat, który brał udział w konkursie.

Nagrodzono 166 prac, w tym pracę naszych uczennic!!!

Szkoła otrzyma mobilną pracownię komputerową, składającą się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, oprogramowaniem oraz interaktywnym monitorem.

Cieszymy się bardzo, gratulujemy uczniom i nauczycielom!!!

B.Ł

• „Laptop dla ucznia”

• Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji program zakłada, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Wsparciem zostali objęci również uczniowie z naszej szkoły. Komputery zostały komisyjnie przekazane rodzicom uczniów.

M. Kuszczak

• Wyróżnieni w "Międzynarodowym Konkursie o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach"

• Uczniowie klady 6b i 6c zostali wyróżnieni w "Międzynarodowym Konkursie o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach". Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Gustaw Marek Brzezin - marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Jacek Kostka krajowy koordynator Miast Cittaslow oraz burmistrz Górowa Iławeckiego.

Uczniowie wyróżnieni:

Szymon Kuleszka 6c

Jakub Milinkiewicz 6b

Zuzanna Wasilewska 6c

Tymon Wałuto 6c

Oliwier Urbanik 6c

Sara Satkiewicz 6b

Aniela Misiak 6b

Aleks Szyling 6c

Michał Jurewicz 6c.

Opiekunowie:

Aneta Ślifirska

Monika Bartysiak.

Po odbiór nagród pojechała reprezentacja grupy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy aby spełniły się Wasze marzenia o szkole.

Niech ten rok szkolny będzie nie tylko wspaniałą edukacyjną przygodą, ale również cudownym czasem spędzonym w gronie rówieśników.

Aby SZKOŁA była tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić!