• Play Fest Impuls Fundacji LEGO „Marzysz i Działasz”

• 17 maja, w ramach projektu Play Fest Impuls Fundacji LEGO „Marzysz i Działasz”. W naszej szkole odbył się Dzień Klocków LEGO.

Play Fest Impuls to system otwarty, który nie zakłada jednej słusznej decyzji czy wizji. Zapewnia paletę pomysłów, która otwiera nieskończoną przestrzeń możliwości łączenia i przekształcania. Play Fest Impuls to pozytywna atmosfera, oprawa, współpraca, komunikacja i interakcja.

Chętni uczniowie zaprezentowali swoje prace z klocków LEGO.

Aby dzieci, jak każdy człowiek, zostały usłyszane i zauważone, „Ściana Myśli” umożliwiła każdemu zaprezentowanie swojego punktu widzenia na daną kwestię.

Pytania z Koła Fortuny przekazały i uporządkowały nową wiedzę na temat produktów LEGO.

Dzieci, rodzice i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w tworzeniu niesamowitych konstrukcji. Wspólna zabawa umożliwiła uczniom nawiązanie między sobą pozytywnych kontaktów. Wspierali się i pomagali sobie nawzajem.

Przed szkołą dostęp do kredy zainspirował uczniów do zabaw sprzed lat - kółko i krzyżyk, klasy itp.

Organizatorzy inspirowali i angażowali uczestników gry w działania. Dzieci i dorośli byli współtwórcami tego dnia. Umożliwienie swobodnej zabawy zapewniło głębsze zrozumienie współczesnych procesów transformacyjnych w edukacji, co przyczynia się do kształtowania pozytywnego i wartościowego podejścia do gry oraz aktywnego podejścia w procesie edukacyjnym. Połączenie myśli i działań, stworzyło efekt wzajemnego oddziaływania, dynamikę współpracy, współtworzenia, współdziałania.

Bardzo dziękuję za wsparcie Barbarze Łapo, Irinie Bahai, Wioletcie Balewicz i uczniom z Samorządu Uczniowskiego.

Koordynator projektu Olga Karpenko

• MISTRZYNIE WOJEWÓDZTWA w czwórboju lekkoatletycznym

• Dziewczyny z SP 2 w Wegorzewie MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA w czwórboju lekkoatletycznym.

Drużyna w składzie:

Oliwia Drabyk

Oliwia Paulukanis

Antonina Janicka

Małgorzata Jedlińska

Amelia Rudzis

Natasza Stachura

zdobyły MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO MAZURSKIEGO SZKOLNEGO ZWIAZKU SPORTOWEGO w czwórboju.

Bardzo się cieszymy i jesteśmy z WAS dumni.

Indywidualnie najlepszy czas na 600 metrów miała Małgorzata Jedlińska - 1.52.68, najlepsza indywidualnie w rzucie piłeczka palantową była Natasza Stachura 41.50 metra. Największą niespodziankę sprawiła Antonina Janicka która indywidualnie była 2 w skoku w dal skacząc 4.32 metra. GRATULUJEMY

Zespół zdobył 1104 punkty, 3 miejsce indywidualnie zdobyła Małgorzata Jedlińska gromadząc 262 punkty.

• Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

• 17 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Zachęcamy  do zapoznania się z apelem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci:

- Bądźcie uważni, otwarci na spokojną, empatyczną rozmowę, reagujcie na niepokojące sygnały natychmiast, nie odwlekajcie umówienia dziecka do psychologa czy psychiatry.

- Nie zaniedbujcie zdrowia dzieci – ono nie poprawi się samo, konieczne jest tutaj Wasze działanie polegające na zapewnieniu dziecku opieki zdrowotnej: stałego wsparcia psychologicznego, a jeśli istnieje taka potrzeba, także opieki psychiatrycznej, czasem połączonej z leczeniem farmakologicznym.

- Czekanie, odwlekanie, zniechęcanie bądź odmawianie dziecku dostępu do wsparcia to zaniedbanie kwestii zdrowia dziecka.

- Tylko połączenie naszych działań, Waszych – rodziców, szkoły, systemu opieki zdrowotnej oraz telefonów zaufania jest w stanie zmniejszyć problem, jakim jest kryzys zdrowia psychicznego nastolatków, który tak widoczny jest w Polsce.

Telefony zaufania, przez które możesz uzyskać pomoc to:

• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 – czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu
            • Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002 – czynny całą dobę
            • Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci – 800 100 100 – od poniedziałku do piątku, od 12.00 do 18.00.
            • Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121 212 – czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu.
          • Program „Dostępna przestrzeń publiczna”

• Z radością informujemy, że nasza szkoła korzystając ze wsparcia Gminy Węgorzewo realizuje w bieżącym roku projekt dofinansowany ze środków PFRON w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”, którego łączna kwota wynosi 81 tys. zł. Mamy już zamontowaną i dopuszczoną do użytku platformę przyschodową, dzięki której nasi uczniowie, czy potencjalni klienci będą mogli bez przeszkód dostać się do budynku głównego szkoły. W celu wsparcia osób niepełnosprawnych wyznaczyliśmy również miejsce parkingowe za szkołą. Przed nami jeszcze dostosowanie łazienki w łączniku szkoły i hali do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami. Cieszymy się, że nasza szkoła staje się dostępna dla wszystkich.