• Bezpieczna droga do szkoły

• Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest wizyta policjantów w naszej szkole. Uczniowie pierwszych klas oraz podopieczni oddziału przedszkolnego brali udział w spotkaniu z asp. Andrzejem Kurowskim i st. asp. Agnieszką Filipską. Udzielili oni dzieciom porad praktycznych dotyczących korzystania z dróg oraz wskazali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły.

Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, zachęcającą do poznawania zasad ruchu drogowego.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten dzień uświetniła pani z Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej, która zaprezentowała dzieciom teatrzyk kamishibai z bajeczką "Żabi Król".

Ogłoszono także wyniki głosowania na nazwę grupy. Wcześniej dzieci zgłosiły swoje propozycje. Po konsultacji z rodzicami podczas zebrania wybrano nazwy, które zostały poddane głosowaniu dzieci i dorosłych. Ostatecznie wygrała nazwa KAKTUSIKI.

Przysłowiową wisienką na torcie dzisiejszego świętowania była wizyta pań wiceburmistrz Lidii Czerniewicz oraz dyrektor Zespół Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Szkół i Przedszkoli Ewy Kraśniewskiej, które przyniosły dzieciom prezent „pakowany przez samego burmistrza” oraz baloniki w ramach promocji Cittaslow. Pani wiceburmistrz uroczyście przykleiła nową nazwę grupy na drzwiach naszego oddziału.

• „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”

• Od 12 do 16 września trwał „Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych”. W związku z tym Ministerstwo Edukacji i Nauki, Główny Inspektor Sanitarny oraz organizacje pozarządowe zachęcały do dbania o zdrowie. W ramach tygodnia przygotowano gazetkę na korytarzu szkolnym. Uczniowie podczas zajęć z wychowawcami oraz pedagogiem szkolnym rozmawiali m.in. na tematy racjonalnego wykorzystania czasu, zdrowego odżywiania, higieny osobistej, chorobach odkleszczowych, szkodliwości napojów energetycznych itp. Nasi najmłodsi podopieczni z Oddziału Przedszkolnego także wzięli udział w takich zajęciach. Rozmawiali o tym jak dbać o higienę co jeść, żeby nie chorować i jak myć rączki, żeby nie zostały na nich bakterie i zarazki

• Wyjazd do Czarnego Dunajca

• Zapraszamy do zapoznania się z "Regulaminem kwalifikowania uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie na wyjazd do Czarnego Dunajca" będącego formą nagrody dla uczniów klas VII i VIII​​​​​​​