• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1.09.2022 r. /czwartek/ o godz. 9.00 na boisku szkolnym za budynkiem szkoły. Następnie wychowawcy spotkają się z uczniami w klasach.

Przydział klas na 1.09.2022 r.:

Oddział przedszkolny - sala nr 8
            VIII d - sala nr 26,
            VIII e - sala nr 27.

• Klasy I

• Informujemy, że dokonano podziału na klasy dzieci rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2022/2023. Listy uczniów klas pierwszych znajdują się w wejściu do szkoły. Informacje odnośnie przyborów szkolnych i wyposażenia przekażą wychowawcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

• Akcja "Witaj szkoło: dobryj deń i dzień dobry"

• Grupa Węgorzewo/Ukraina zaprasza do udziału w akcji:

Kochane węgorzewianki, kochani węgorzewianie, mieszkanki i mieszkańcy gminy i powiatu, turystki i turyści, żeglarki i żeglarze, Ludzie Dobrej Woli: rusza zbiórka przyborów szkolnych dla uczennic i uczniów z powiatu węgorzewskiego! Pomóżmy dzieciom z Ukrainy wejść w nowy rok szkolny z pełnym wyposażeniem, pachnącym, kolorowym, nowym! Niech mają #równeszanse, niech się cieszą szkołą pełną piersią i z pełnymi plecakami!

GDZIE: w Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie, wewnątrz, za drzwiami wejściowymi (czeka oznakowane pudełko)

KIEDY: w dni robocze, w godz. 11.00-13.00, do 31 sierpnia

CO: zeszyty (cienkie, w dwulinię, w kratkę, 60-kartkowe czyste) * piórniki na przybory * piórniki na kredki * bloki A4 (rysunkowe, techniczne, kolorowe) * kredki * ołówki * flamastry * długopisy * wycinanki zwykłe * nożyczki (też zaokrąglone) * plakatówki * pędzelki * plastelina 12 * teczki tekturowe * gumki * temperówki * kleje * linijki * ekierki * okładki * plecaki

Dziękujemy dyrektorce "Dwójki" Halinie Anchim i jej zastępczyni Bożenie Aleksandrowicz, z którymi rozmawiałyśmy: za życzliwą reakcję na akcję, za miejsce w szkole, za serce.

#Венгожево #Węgorzewo #Україна #WitajSzkoło #Pomagamy