• HO HO HO

•

Wszyscy czekaliśmy na ten dzień. Zawitał do nas Św. Mikołaj z workiem pełnym słodkości. Pomagał mu Elf Janek i Śnieżynki- Malwinka, Laurka, Maja i Lenka. Mikołaj obdarował uczniów słodkimi ufundowanymi przez Radę Rodziców - dziękujemy!!!

Cóż to był za dzień :)

• Mikołajki klas I-III i oddziału przedszkolnego

• Nareszcie 6 grudnia, Mikołajki 🎅! Na ten magiczny dzień dzieci czekają cały rok. Mikołaj 🎅 i w tym roku nie zapomniał o SP nr 2 w Węgorzewie, przyszedł w towarzystwie Śnieżynek ❄️❄️❄️ z workiem pełnym słodkich upominków 🎁, a dzieci specjalnie dla Niego przygotowały piosenkę i wierszyk. W szkole zapanował prawdziwy mikołajkowy 🎅 zawrót głowy - mikołajkowe 🎅 gry i zabawy, pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu Oliwii i Anielki, emocje i wspaniała zabawa. Szkoda, że taki jedyny w swoim rodzaju dzień jest tylko raz w roku.

• Mikołajkowy wyjazd uczniów klas VIII na musical "Metro"

• Mikołajkowy wyjazd uczniów klas VIII, a także przedstawicieli rodziców na musical „Metro” w teatrze Buffo w Warszawie. Metro” - to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

W,B

• Pasowanie na czytelnika

•  25.11.2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję uczniowie z klasy V przygotowali krótką część artystyczną, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Koziołek Matołek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,
            Uroczyście przyrzekamy,
            Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy
            I wskazówek i rad książek
            Będziemy słuchać z uwagą,
            Obowiązki czytelnika
            Traktować z wielką powagą!
            PRZYRZEKAMY.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe upominki, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Monika Śmierzyńska - bibliotekarz szkolny

• VI B przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia

• Uczniowie klasy VI B przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Odwiedzili Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i uczestniczyli w zajęciach malowania bombek. Każdy uczeń przyozdobił swoją bombkę różnymi kolorami brokatu. Wszystkie bombki wyglądały ciekawie i oryginalnie. Na pewno w te święta zawisną na choinkach.

A.J.