• Wielka Liga Czytelników

• Bibliotekarki Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie informują, iż nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym pt. "Wielka Liga Czytelników".

Ponadto, informujemy, iż Koordynatorem powiatowym Konkursu Wielka Liga Czytelników - powiatu Węgorzewskiego - została pani Monika Śmierzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie.

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z powiatu węgorzewskiego do udziału w Konkursie Wielka Liga Czytelników. Poniżej podajemy adres strony internetowej konkursu:

• W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

• W ramach projektu:

#Laboratoriaprzyszłości, szkoła zakupiła m. in.
            Google VR,
            m- boty,
            interaktywne klocki,
            lutownicę,
            aparat cyfrowy
            czy sprzęt AGD.

14 listopada uczniowie klas Vb i Vc zaprosili uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w zajęciach z wykorzystaniem wymienionego sprzętu.

Sara Satkiewicz, Oliwia Rant, Zuzia Wasilewska - poczęstowały uczestników goframi,

Agata Konieczna- wprowadziła w świat długopisów 3D,

Olek Skrypoczka- zdradził tajniki lutowania,

Szymon Kuleszka, Igor Pik i Tymon Waluto- pokazali m-boty i klocki,

Mateusz Bijata- Google VR, mikroskop.

Uczniowie mogli obejrzeć pracę drukarki 3D, spojrzeć przez teleskop, zrobić zdjęcie i zastosować ekrany wygłuszające.

Nad całością czuwały Aneta Ślifirska i Monika Bartysiak

• VII MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI

• Naszą szkołę reprezentowali:

nauczyciele,

uczniowie,

kółko wojskowe

oraz wolontariusze.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy i do zobaczenia za rok :)

• APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

• APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI przygotowany przez uczniów klas V b i V c.

Mateusz Bijata,

Aniela Misiak,

Nela Pawełka,

Michał Radzewicz,

Sara Satkiewicz przypomnieli rys historyczny tych wydarzeń.

Pieśniami o tematyce patriotycznej uświetnili apel:

Zuzanna Wasilewska,

Maksymilian Duda,

Martyna Noga,

Nikola Zapolska.

Na zakończenie wszyscy uczniowie odśpiewali hymn w ramach projektu: Do hymnu.

Uczniom klas piątych towarzyszyli reprezentacji z kółka wojskowego.

Apel przygotowały: Aneta Ślifirska i Monika Bartysiak

• Kontynenty 3D

• Na ostatnich zajęciach kółka geograficznego uczennice VI B wykorzystując długopisy 3D przygotowały kontury kontynentów Afryki, Ameryki Południowej, Antarktydy i Australii. Dorzuciły również własne serduszka.

#laboratoriaprzyszlości

• XXII Diecezjalny Przegląd Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Górowie Iławeckim

•  5 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w XXII Diecezjalnym Przeglądzie Twórczości Religijnej Kościoła Greckokatolickiego w Górowie Iławeckim.

Programy które dzieci zaprezentowały to inscenizowana piosenka pt. „Nauczycielka”, patriotyczna pieśń i modlitwa za pokój w Ukrainie oraz przedstawienie za pomocą teatru cieni biblijnej historii powołania pierwszych Apostołów. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili zamek w Lidzbarku Warmińskim.

• Wspólne pieczenie ma znaczenie!

• #Laboratoriaprzyszlości

Wykorzystując sprzęt AGD zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości w poniedziałek, 7 listopada na godzinie wychowawczej klasa VII a piekła gofry. Okazało się, że wspólne pieczenie to świetna okazja do umocnienia więzi i budowania pozytywnych relacji w klasie, rozwijania umiejętności współpracy i dzielenia się, to także nauka planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie.

Oprócz wspólnej zabawy i miło spędzonego czasu na koniec czekała uczniów przyjemność z degustacji pysznych wypieków.

• TO BYŁ BAJKOWY DZIEŃ

• 4 listopada próg naszej szkoły przekroczyli bohaterowie najróżniejszych bajek, a witały je uśmiechnięte pszczółki

Tytuł „Najbardziej bajkowej klasy”na poziomie klas I - IV otrzymały klasy:

I a i I b - dyplomy i słodkie upominki czekają

Wśród klas IV - VIII „Najbardziej bajkową klasą” została klasa

V a - gratulujemy

Chyba najwięcej niespodzianek czekało naszą najmłodszą grupę Do Kaktusików zawitały: wróżka, królewna oraz Myszka Miki, która czytała najmłodszym bajeczki.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie podczas dzisiejszego Dnia Postaci z Bajek