• "Złap za stery swojej kariery"

• Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym

Złap za stery swojej kariery.

Celem konkursu jest

• Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu,
            • Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej
            • Próba uchwycenia i zatrzymania w obiektywie różnych spojrzeń na własną przyszłość
            • Refleksja nad wyglądem przyszłości zawodowej.

Uczestnik konkursu do 18 października 2022 ma przesłać jedną fotografię

na adres mailowy: mchdubska@gmail.com

Osoby odpowiedzialne: Magdalena Chodubska, Joanna Czaplicka-Lachowicz.

Szczegółowy regulamin konkursu:

.

• Józef Wybicki - Patron Roku 2022

• Panie bibliotekarki Grażyna Wójcik oraz Monika Śmierzyńska przygotowały ekspozycję na temat życia i twórczości Józefa Wybickiego.  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Józefa Wybickiego - polskiego pisarza i polityka, który zmarł 200 lat temu, 10 marca 1822 w Manieczkach, w Wielkopolsce. Najbardziej znanym dziełem Józefa Wybickiego jest Pieśń Legionów Polskich we Włoszech, która później została ogłoszona polskim hymnem narodowym.Kiedy Mazurek Dąbrowskiego stał się hymnem narodowym Rzeczpospolitej? To doskonałe pytanie, które warto sobie zadać, gdy świętujemy Rok Wybickiego! Szlachcic z kaszubskiego Będomina we Włoszech napisał pieśń, która jest symbolem Polek i Polaków. W 95. rocznicę ustanowienia Mazurka Dąbrowskiego polskim hymnem narodowym zapraszamy do poznawania historii, która sprawiła, że dziś w szkołach uczymy się, że Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!

Zapraszamy do zapoznania się z ekspozycją nt. Józefa Wybickiego.

• Wizyta w Czarnym Dunajcu

• 26 września uczniowie z naszej gminy, w ramach wymiany młodzieżowej dotarli  do Czarnego Dunajca.

Naszą szkołę reprezentują:

Oliwka Chrobak,

Karina Kuprewicz,

Martyna Noga,

Michalina Tryk,

Olaf Szarmacher,

Franciszek Wasiak,

Grzegorz Kraśniewski,

Julia Krukowska,

Jan Roman,

Anna Wałdowska

Opiekunem jest Pani Bożena Aleksandrowicz.

Ten kilkudniowy pobyt na południu naszego kraju jest formą nagrody dla naszych uczniów za codzienną, ciężką pracę.

Wszystkim uczestnikom życzymy niezapomnianych wrażeń!