• "Magiczne drzewo. Czerwone krzesło"

• Wystarczy usiąść na którymś z tych krzeseł i postąpić zgodnie z instrukcją, a spełnią się wszystkie życzenia!

Prace uczniów klasy 4 b zainspirowane lekturą " Magiczne drzewo. Czerwone krzesło" Andrzeja Maleszki.

• SPARTAKIADA KLAS I - III

• Zgodnie z łacińską sentencją "W zdrowym ciele zdrowy duch" Uczniowie klasy 1 a, 1 b, 3 a i 3 c oraz Oddziału Przygotowawczego przystąpili do rywalizacji sportowej w pięciu konkurencjach. Zawodnicy sprawnie pokonywali tor przeszkód, przenosili na łyżce piłeczkę, przechodzili przez hula hopy, wykazali się umiejętnością stosowania elementów unihokeja oraz sprawnie podawali sobie piłkę górą i dołem. W czasie rywalizacji zawodników na boisku, widownia wspaniale kibicowała swoim reprezentacjom. Jak powiedział patron naszej szkoły, Janusz Korczak: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat", tak było dzisiaj w naszej szkole. Obchodzony dzisiaj Międzynarodowy Dzień Dziecka wypełniony był radosną i sportową rywalizacją. Naszym Uczniom i wszystkim Dzieciom życzymy szczęśliwego i radosnego dzieciństwa!

Marzenna Pieczul i Marta Kuszczak

• Dzień Dziecka w klasie 1 a

•  Po Spartakiadzie świętowaliśmy dalej i wybraliśmy się na smaczne lody. Obejrzeliśmy również film edukacyjny pt. "Dzieci świata", który wzbogacił nasza wiedzę na temat życia dzieci w różnych zakątkach świata. Dziękujemy wszystkim dorosłym za dzisiejsze życzenia.

Uczniowie klasy I a

• Mistrzostw województwa w czwórboju lekkoatletycznym w Giżycku

• Brązowy medal dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym podczas Mistrzostw województwa w Giżycku !!!!!!!

Giżycko było gospodarzem Mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, zawody odbyły się 29 maja 2022 r. Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie, ustanawiali swoje rekordy życiowe przy czym bawili się świetnie.

Bardzo duży sukces odniosła drużyna dziewcząt, która zdobyła brązowy medal w klasyfikacji drużynowej, a indywidualnie wśród dziewcząt w biegu na 600 metrów druga była Małgosia Jedlińska. Chłopcy uplasowali się na bardzo dobrym, lecz pechowym czwartym miejscu, przegrali brązowy medal zaledwie o 2 pkt.

Skład drużyny dziewcząt: - Oliwia Paulukanis - Oliwia Drabyk - Antonina Janicka - Natasza Stachura - Maja Pucyk - Małgorzata Jedlińska.

Należy wspomnieć, iż dziewczęta były najmłodsze w stawce wszystkich zespołów, startowały z drużynami starszymi o 2 lata

Skład drużyny chłopców: - Drozd Wiktor - Kowalski Filip - Kraśniewski Grzegorz - Latosiński Radosław - Tylus Bartosz - Wasiak Franciszek

Jesteśmy z Was mega dumni i życzymy Wam rozwijania pasji sportowej.

Ewa Taraur/Krystian Paluch

• OGÓLNOPOLSKIE PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE

• OGÓLNOPOLSKIE PRZEŁAJOWE BIEGI GRUNWALDZKIE odbyły się 31 V 22r.

Naszą szkołę reprezentowały:

Natasza Stachura,

Oliwia Drabyk,

Oliwia Paulukanis,

Małgorzata Jedlińska

Wydarzenie to miało miejsce na polach Grunwaldu.

Nasi uczniowie startowali w biegu na 600 metrów. Na starcie stanęło ponad 120 uczestników w tej konkurencji.

Dziewczęta spisały się rewelacyjnie! Małgosia Jedlińska była 6, a pozostałe dziewczęta uplasowały się w pierwszej dwudziestce.

Na koniec wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy z historią bitwy pod Grunwaldem oraz słodki poczęstunek. Pojawiły się również pierwsze wywiady do telewizji regionalnej.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom jesteśmy niesamowicie z Was dumni za godne i kulturalne reprezentowanie naszej szkoły.