Aktualności
Wyniki konkursu bibliotecznego Wiedzy i Tradycji Świąt Wielkanocnych dla klas V-VI
Oferta Zespołu Szkół Zawodowych w Węgorzewie
Drodzy Rodzice i Uczniowie klas ósmych!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły na rok szkolny 2021/2022. Jednocześnie z radością informujemy, że Technikum w Węgorzewie weszło obecnie w nowy, europejski wymiar kształcenia. Uczniowie naszej szkoły odbywają praktyki zawodowe w przepięknej Grecji! Zapraszamy również do szkoły, która kolejny raz otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim i Wojewódzkim Rankingu Najlepszych Techników!
Pozdrawiamy Zespół Szkół Zawodowych w Węgorzewie
Zdalna Szkoła +
Gmina Węgorzewo w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” pozyskała dofinansowanie na zakup sprzętu dla uczniów szkół podstawowych.
To już kolejny projekt, w ramach którego Gmina Węgorzewo otrzymała wsparcie na realizację przez uczniów szkół podstawowych zdalnej nauki w związku z zagrożeniem epidemicznym w kraju.
Burmistrz Węgorzewa p. Krzysztof Kołaszewski 25.03.2021 r. na ręce p. dyrektor Haliny Anchim przekazał 8 laptopów na wsparcie nauki zdalnej w naszej szkole.
Jeśli istnieje taka potrzeba prosimy o składanie wniosków o udostępnienie laptopa, które należy przesyłać na adres mailowy szkoły, tj. sp2wegorzewo@poczta.fm do 7 kwietnia 2021 r.
Wniosek do pobrania:
Światowy Dzień Zdrowia 2021
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Efektem podjętych działań ma być poprawa stanu zdrowia ludzi.
Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r., jest „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”.
Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 . Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii.
Jednak działania zmierzające do powyższego celu każdy z nas może podejmować w swoim otoczeniu, poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcanie do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. W tym trudnym okresie pandemii powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.
Wyniki konkursu plastycznego "Zwiastuny wiosny"
Kilka zasad zdrowego stylu życia w czasie pandemii
Wesołych Świąt!
Świetlicowe pisanki
W dniu dzisiejszym uczniowie w świetlicy szkolnej brali udział w kolejnych zajęciach, na których wykonali przestrzenne, kolorowe pisanki. Prace te były wykonane nową techniką plastyczną, których ostatnio poznajemy coraz więcej.
Wszyscy bardzo się starali, a pisanki wyszły wspaniałe. Na pewno ozdobimy nimi nasze domy.
Świetliczaki życzą wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły zdrowych, pogodnych, szczęśliwych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Uczniowie klas I, II, III i VI z p. Teresą
2
Wyniki konkursu plastycznego „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna”
W tegorocznym konkursie udział wzięło 48 uczniów z klas I – VII, którzy swoje prace wykonali z wielkim zaangażowaniem, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Najwięcej prac wykonali uczniowie klas I – III (38 pisanek, stroików i kompozycji wielkanocnych).
Dziękujemy bardzo za Wasz trud i wysiłek, który oceniany był w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: p. dyrektor Bożena Aleksandrowicz, p. Grażyna Wójcik i organizatorka konkursu p. Teresa Klukowska przyznało następujące wyróżnienia:
Klasy I – III
1 miejsce – Monika Teliczan – kl. III c
2 miejsce – Maja Pucyk – kl. III c, Klara Kryłowicz – kl. II a
3 miejsce – Martyna Kuprewicz – kl. II a, Gabriela Łohutko – kl. I a
Wyróżnienia – Oliwia Drabyk – kl. III a, Anna Głogowska – kl. II a, Nikola Czepaniewska – kl. III c, Michał Wolski – kl. I a
Klasy IV – VI
1 miejsce – Daria Hrudeń – kl. IV b
2 miejsce – Karina Kuprewicz – kl. VI a, Wojciech Klincewicz – kl. VI e
3 miejsce – Laura Sulowska – kl. IV b, Martyna Noga – kl. VI e
Wyróżnienia – Sabina Słoboda – kl. VI a, Hanna Ciunowicz – kl. VI d
Klasy VII – VIII
1 miejsce – Igor Hrudeń – kl. VII c, Weronika Wasilewska – kl. VII a.
Nagrody dla osób wyróżnionych będą do odebrania po świętach. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom! Dokładny termin i sposób odbioru zostanie podany w późniejszym czasie.
Sponsorami nagród w konkursie byli Burmistrz Miasta i Gminy Węgorzewo oraz dyrekcja szkoły.
Organizator – Teresa Klukowska
14
Wesołych Świąt!
Ósma edycja akcji Nasiona dla Afryki
Udało nam się przeprowadzić kolejną akcję charytatywną "Nasiona dla Afryki". Dziękujemy rodzicom i uczniom za to, że mimo pandemii i nauki hybrydowej oraz zdalnej zebraliśmy nasionka, które już wkrótce dotrą do zgromadzenia Sióstr Boromeuszek Mikołowskich w Zambii.
Lidia Hrabyk - Szkolne Koło Caritas
Barbara Łapo - Szkolne Koło Wolontariatu
Wielkanocno - wiosenne zestawienie książek dla dzieci
Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych Dla Gminy Węgorzewo na lata 2021-2027
Na prośbę Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie, koordynującego pracę nad przygotowaniem dokumentu Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Gminy Węgorzewo na lata 2021-2027, przekazujemy informację o ankiecie dla mieszkanców miasta.
Szanowni Mieszkańcy Gminy Węgorzewo!
W związku z prowadzonymi przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węgorzewie pracami nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Węgorzewo na lata
2021-2027 zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniu ankietowym (do dnia 09.04.2021r.).Uprzejmie prosimy o udzielenie odpowiedzi na każde z pytań ankietowych, gdyż tylko kompletne informacje pozwolą wskazać najważniejsze problemy społeczne i potrzeby Gminy Węgorzewo.
Przekazane opinie, uwagi i sugestie, jako cenne źródło informacji, stanowiące odzwierciedlenie aktualnych i rzeczywistych potrzeb społecznych, zostaną zestawione i uwzględnione przy opracowaniu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Węgorzewo na lata
2021-2027 w zakresie jej celów, priorytetów oraz kierunków działań w perspektywie najbliższych lat.Formularz ankiety jest dostępny w formie papierowej w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Węgorzewie, ul. Zamkowa 4, 11-600 Węgorzewo.
Formularz papierowy można składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Węgorzewie w godzinach pracy Ośrodka (7.00 – 15.00) poprzez umieszczenie w urnie, która znajduje się w przedsionku przy wejściu do Ośrodka lub przesłać mailowo na adres ops@mgopswegorzewo.plMGOPS w Węgorzewie
Kolonie letnie połączone z rekolekcjami
Na prośbę organizatora, Ks. T. Sikorskiego z Parafii pw. Św. Józefa w Węgielsztynie, zamieszczamy informacje dotyczące organizacji kolonii letnich dla dzieci w Zakopanem.

Happy Easter od klasy II B
Uczniowie z klasy II B na lekcji języka angielskiego wykonali świąteczne kartki.
Iwona Marczycha
6
XX wiosenny koncert poezji - konkurs recytatorski
W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach zapraszamy do uczestnictwa w 20. Konkursie Recytatorskim pt. Wiosenny Koncert Poezji online.
Szczegołowe informacje znajdują się w pliku oraz na stronie internetowej organizatora.
W poszukiwaniu wiosny...
Chociaż w kalendarzu już wiosna, za oknem jeszcze jej nie widać. Uczniowie z klasy II C postanowili jednak poszukać pierwszych zwiastunów i oznak, że wiosna już z nami jest. Udało się, oto pierwsze dowody z weekendowych spacerów.
B.Ł
Tradycja najważniejsza!
Taką piękną Marzannę wykonał uczeń kl. I b Natan. Następnie spacer w towarzystwie Rodziców nad rzekę Sapinę. Teraz już jesteśmy pewni, że zima do nas nie wróci.
Bożena Skrypoczka
Pierwszy dzień wiosny
Najpewniejszym zwiastunem wiosny jest powrót bocianów, a te podobno lecą już do Polski. Wszystko wskazuje na to, że uda im się zawitać do kraju równo z nową porą roku! Pierwsze bociany spodziewane są bowiem 20 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny astronomicznej. Natomiast kalendarzowy początek wiosny zawsze wypada 21 marca.
W tym roku szkolnym nauka odbywa się zdalnie, nadal szaleje pandemia, więc obchody przekładamy na bardziej sprzyjający czas. Zachęcamy uczniów do spacerów w celu poszukiwania wiosny i do aktywności fizycznej. Będzie nam miło, jak podeślecie zdjęcia ze swoich wypraw. Pozdrawiamy wiosennie.Pedagożki
Hodowla rzeżuchy
W ramach edukacji przyrodniczej, podczas zajęć, uczniowie klasy I a założyli hodowlę rzeżuchy. Dowiedzieli się, czego do życia potrzebują rośliny, po czym wykonali poszczególne etapy zakładania hodowli według obrazkowej instrukcji. Następnie, każdy z uczniów w warunkach domowych założył własną hodowlę, którą zaprezentował podczas zajęć. Po dokonaniu obserwacji wszystkich hodowli, uczniowie wyciągnęli wnioski i podsumowali swoją pracę. Poniżej znajdują się jej efekty.
Wych. klasy Agnieszka Proniewska
Archiwum Aktualności