Ostatni dzwonek roku szkolnego 2014/2015 za nami. Uroczyste zakończenie roku szkolnego uświetnili swą obecnością Pan burmistrz Krzysztof Piwowarczyk, ksiądz dziekan Klemens Litwin, przewodnicząca Komitetu Rodzicielskiego pani Justyna Kotarba i liczni przybyli rodzice. Uczniowie wyróżniający się w nauce, a było ich nie mało (94 uczniów z klas I-III oraz 69 z klas IV-VI) otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Wręczono także nagrody uczniom biarącym udział w różnych konkursach, a Pan burmistrz przypomniał, iż nagrodę ufundowaną przez niego dla najlepszego ucznia szkoły wręczył podczas sesji miejskiej uczniowi Arturowi Sierakowskiemu. Tradycyjnie podczas apelu odbyła się zmiana pocztów sztandarowych. Następnie uczniowie rozeszli wie do klas by otrzymać świadectwa. Do zobaczenia 1 września... Miłych wakacji Relacja fotograficzna z uroc zystości znajduje się w galerii.
Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015
Dzień sportu
Czy można na zajęciach sportowych wybudować zamek? A może zapinać guziki na czas oraz grać w "scrable". Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od organizacji i inwencji. A tej ostatniej nigdy nie brakuje naszym Paniom nauczycielkom wychowania fizycznego, to jest Pani Ewie Taraur i Pani Danucie Karwat. Z powodu choroby pani Danuty, organizacja tegorocznego "Dnia Sportu" przypadła w udziale Pani Ewie. Natomiast konkurencje sportowe dla klas I-III przygotowała i poprowadziła wychowawczyni klasy II b, Pani Joanna Chachulska.Zanim klasy młodsze przystąpiły do sportowych zmagań odbyło sie podsumownie konkursu "Bezpieczne wakacje" podczas którego o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego odpoczynku przypomniała m.in. nadkom. Dorota Kondrusik z KPP w Węgorzewie oraz Pani pilęgniarka Krystyna Stępkowska. Relacje z przebiegu sportowych wydarzeń można obejrzeć w galerii
Z wizytą u strażaków
Bezpieczeństwo podczas wakacji to temat, który pojawia się często na lekcjach przed końcem roku szkolnego. Uczniowie klas pierwszych podczas wizyty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie przypomnieli sobie najważniejsze zasady. Numery alarmowe, jakie informacje są najważniejsze podczas zgłaszania wypadku lub pożaru, kiedy i jak pomagają strażacy to zagadnienia utrwalane podczas wycieczki. Dzieci mogły także sprawdzić swoje umiejętności i sprawność na torze przeszkód oraz obejrzeć sprzęt, którym posługują się strażacy w swojej pracy. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie i wspaniałą zabawę.
B.Ł
444 lat nadania praw miejskich Węgorzewu
W minioną śodę (10 czerwca) nasza szkoła razem z SP 1 oraz Gimnazjum Helwinga uczestniczyła w wykonaniu zdjęcia przedstawiającego 444 rocznicę nadania praw miejskich Węgorzewu. Zdjęcie to zostało wykonane z lotu ptaka, przy pomocy drona. Nasza szkoła jest "czwórką" niebieską. Poniżej kilka zdjeć autorstwa p. A. Styrańczak (z wydziału promocji miasta) oraz p. B. Romatowskiego (zdjecia z dronu).
"Zielona szkoła" w Piaskach
Klasy trzecie po raz kolejny w drugiej połowie maja uczestniczyły w tzw. "Zielonej szkole". Baza noclegowa dzieci znajdowała się w miejscowości Piaski. Stamdąd uczniowie udawali się na liczne wycieczki, nad morze, do Gdyni, Gdańska, Oliwy. Brali udział w lekcjach muzealnych. Zwiedzili ORP "Błyskawicę", czy "Dar Pomorza", gdyńskie oceanarium, oliwskie ZOO, a także wiele innych miejsc. Zapraszamy do galerii.
Turniej rycersk i "Powrót do średniowiecza" za nami
01 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka odmiennie niż zazwyczaj. Data ta zbiegła się z podsumowaniem projektu edukacyjnego „Powrót do średniowiecza”. Rozpoczeliśmy od apelu podczas którego klasy szóste zaśpiewały „Bogurodzicę”, a klasa IV c odegrała „Gaude Mater Poloniae”. Zastępca burmistrza pan Andrzej Lachowicz wręczył nagrody laureatom szkolnego konkursu plastycznego (będącego również jednym z elementów projektu) pt. „Rycerz XXI wieku”. Na maszcie załopotała chorągiew turniejowa, a klasy udały się na teren Muzeum Kultury Ludowej, które włączyło się w organizację tego dnia.
Uczniowie na terenie MKL brali udział w zabawach rycerskich przygotowanych przez Chorągiew Zaciężną „Apis” z Gniewu. Ponadto korzystali z atrakcji przygotowanych przez Muzeum Kultury (pracownia ceramiczna, tkacka, sale wystawowe). Odbył się również długo wyczekiwany konkurs na strój z epoki średniowiecza. W atmosferze skansenu stroje prezentowały się fantastycznie, jak i sami uczniowie.
Organizatorzy konkursu i całego dnia, dziękują niniejszym wszystkim hojnym sponsorom, zwłaszcza p. P. Bagińskiemu (Hurtownia „Boss”), Spółdzielni "Społem" i wszystkim innym darczyńcom. Oddzielne podziękowania składamy za pomoc w organizacji i nieodpłatne udostępnienie terenu Muzeum Kultury Ludowej, Pani Dyrektor MKL Mariannie Kulikowskiej. Zapraszamy do galerii
, również na stronę „Węgorzewo TV”, http://wegorzewo.tv/rycerski-dzien-dziecka/ gdzie został zamieszczony materiał filmowy z naszego przedsięwzięcia (i tu również wielkie dzięki składamy panu Zbigniewowi Śmierzyńskiemu za medialne wsparcie).
Dzień Mamy i Taty
26 maja 2015 r. uczniowie z klas I-III oraz podopieczni z oddziałów przedszkolnych, zaprosili rodziców na wyjątkowy koncert.
Z okazji Dnia Mamy i Taty każda klasa przygotowała występ dla swoich najbliższych. Były piosenki, tańce i krótkie inscenizacje. Całość poprowadzili uczniowie z klasy I d - Zuzia Furtak i Igor Kluz. Koordynatorem uroczystości była Barbara Łapo, której w przygotowaniu dekoracji pomogły Aleksandra Czubryt i Bożena Skrypoczka.
" Wiosenna łąka" - konkurs rozstrzygnięty
Aż 131 prac z 11 placówek oświatowych, tylu uczestników zgromadził konkurs powiatowy "Wiosenna łąka" organizowany dla dzieci 5 i 6 letnich. 29 maja odbyło się wręczenie nagród w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Na uroczystości obecni byli laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście: Dyrektor Zespołu Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Pani Bożena Stępak, Pani Anna Czapska ze Starostwa Powiatowego w Węgorzewie , Pani Teresa Matejko Dyrektor Samorzadowego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie, Pani Halina Anchim Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie.Mali artyści otrzymali piękne nagrody zakupione dzięki sponsorom konkursu: Urząd Miejski w Węgorzewie, Starostwo Powiatowe w Węgorzewie ,Nadleśnictwo Borki w Kruklance, " Świat dziecka" p.Niedżwieccy. " Fenix " p. Choma , sklep Globo , PKO BP Oddział w Węgorzewie .Organizatorem konkursu były Panie: Joanna Czaplicka-Lachowicz i Pani Aleksandra Czubryt, kierujące oddziałami przedszkolnymi w naszej placówce. Do konkursu napłynęły prace z:
1.Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Budrach
2. Szkoły Podstawowowej w Perłach
3. Przedszkola Językowego " Britiszek" w Węgorzewie
4. Niepublicznego Przedszkola "Jesteś „ w Węgorzewie
5. Samorządowego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie
6. Samorządowego Przedszkola im. Misia Uszatka w Węgorzewie
7. Szkoły Podstawowowej im. Bohaterów Listopada w Sobiechach
8. Szkoły Podstawowej Węgielsztynie
9. Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie
10. Niepublicznego Przedszkola " Tygrysek „ w Węgorzewie
11. Zespołu Szkół w Radziejach
Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych : dzieci 5 letnie i dzieci 6 letnie. 22 maja 2015 roku komisja w składzie : Bożena Skrypoczka, Agata Wiszniewska - Kubiszyn, Bożena Brzozowska - Futyma , Bożena Hoffmann wybrały zwycięzców ( I,II,III miejsce) oraz osoby wyróżnione :
I kategoria ( 6 latki )
- I miejsce Milena Milewska Szkoła Podstawowa w Perłach
- II miejsce Patryk Oryńczak Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie
- III miejsce Marta Habyk Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie
Osoby wyróżnione :
1. Julia Balsewicz Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka Węgorzewie
2. Kamila Demko Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie
3. Aleksandra Merecka Niepubliczne Przedszkole „ Jesteś” w Węgorzewie
4. Krystian Szymański Szkoła Podstawowa nr 2 w Węgorzewie
5. Grzegorz Kraśniewski Niepubliczne Przedszkole „ Jesteś” w Węgorzewie
II kategoria wiekowa ( 5 latki)
1. I miejsce Hanna Ciunowicz Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka w Węgorzewie
2. II miejsce Patrycja Liśniańska Zespół Szkół w Radziejach
3. II miejsce Bartosz Kutnik Samorządowe Przedszkole im.Kubusia Puchatka w Węgorzewie
Osoby wyróżnione:
1. Magdalena Dobrzycka Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie
2. Wiktoria Gajda Zespół Szkół w Radziejach
3. Bartosz Hruszka Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka w Węgorzewie
4. Wiktor Predko Samorządowe Przedszkole im. Misia Uszatka w Węgorzewie
5. Maciej Wojgianica Samorządowe Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Węgorzewie
Zapraszamy do ogladania zdjęć w galerii.
- I miejsce Milena Milewska Szkoła Podstawowa w Perłach
Spotkanie Pani Dyrektor z rodzicami przyszłych uczniów klas pierwszych
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie
uprzejmie zaprasza rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych
na spotkanie informacyjne,
które odbędzie się
10 czerwca 2015 r. o godz. 15.30
w sali sportowej SP nr 2 (II pietro).
01 czerwca 2015 r. - Turniej Rycerski!
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do wzięcia udziału w Turnieju Rycerskim (współorganizowany z Muzeum Kultury Ludowej). Wspomniany Turniej jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego "Powrót do średniowiecza". W dniu 01 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 na placu za szkołą odbędzie się apel rozpoczynający Turniej, następnie klasy przejdą na teren Muzeum Kultury Ludowej, gdzie będą przygotowanezez przez Muzeum, jak i Chorągiew Zaciężną "Apis" z Gniewa różne zabawy, stoiska i warsztaty, ponadto odbędzie się tam konkurs na "Strój z epoki średniowiecza". Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram.
godzina
wydarzenie
8.00
Uczniowie spotykają się z wychowawcami w klasach – przygotowują się do udziału w turnieju, przebierają w stroje, itp.
9.00 – 9.25
Apel - na placu z tyłu szkoły
wciągniecie chorągwi turniejowej
poczet w strojach z epoki
odśpiewanie „Bogurodzicy”
klasa VI c + podkład muzyczny
powitanie gości przez Panią Dyrektor + krótkie przemówienie
złożenie przysięgi rycerskiej
ogłoszenie wyników konkursu plastycznego – „Rycerz XXI wieku”
wręczenie nagród
poinformowanie uczniów i rodziców o przebiegu turnieju
odegranie pieśni „Gaude mater Poloniae”
Kl. IV c
wystrzał z hakownicy rozpoczynający turniej
9.30
09.45
Przejście uczniów na teren Muzeum Kultury Ludowej
9.50
10.50
Konkurs na „strój z epoki” – uczniowie prezentują stroje na wybiegu według klas – IV, V, VI
Po prezentacji strojów – pokaz tańca „kender” w wykonaniu uczniów kl. VI (w tym czasie jury obraduje)
Ogłoszenie wyników konkursu – wręczenie nagród
9.30 – 12.15
Klasy I-III w czasie trwania konkursu klas starszych rozpoczynają zabawy w poszczególnych stoiskach oraz zwiedzanie Muzeum i korzystanie z przygotowanych ofert:
1) Stoiska Chorągwi "Apis" będą znajdować się przy zagrodzie z owcami (naprzeciwko chaty z krosnami). Rycerze organizują następujące stoiska:
- warsztaty tańca,
- stoisko łucznicze,
- stoisko kusznicze,
- zabawa „Mały John”,
- kręgle,
- rzut sulicą do manekina,
-walka korbaczami.
2) Uczniowie mogą na terenie Muzeum m.in.
- obejrzeć dawne chaty mazurskie,
- zagrodę z owcami skudde,
- w kuźni „spróbować się” z młotem kowalskim,
- obejrzeć kamienne baby pruskie czy kamienną płytę nagrobną Meinharda von Lehndorffa
- w pracowni ceramicznej spróbować toczenia z wałków i wyrobu glinianych koralików,
- w pracowni tkackiej uczniowie będą mogli zapoznać się z pracą na krosienku tabliczkowym lub deseczce tkackiej.
9.45-11.00
Czesanie fryzur średniowiecznych
9.45-12.00 Na terenie Muzeum dzieci będą mogły kupić pamiątki muzealne oraz skorzystać z oferty kramiku średniowiecznego (Apis), w którym będzie można nabyć militarne zabawki
i wybić sobie na pamiątkę monetę średniowieczną (wybicie monety-3zł).10.00-11.00
Stoisko z rzemiosłem „złotniczym” ( biżuteria – z modeliny imitująca średniowieczne ozdoby) – wystawa prac uczennic kl. VI c
12.15
Koniec turnieju
"W ogrodzie"
Co jest ważniejsze zdrowe warzywa czy piękne kwiaty? Taki spór prowadzą bohaterowie przedstawienia pt. "W ogrodzie", które przygotowały pierwszaki uczęszczające na zajęcia rytmiczno - teatralne. 15 maja odbyła się premiera inscenizacji, przeznaczona dla szczególnej publiczności - rodziców i gości zaproszonych przez małych aktorów. W najbliższym tygodniu przedstawienie będą mogły obejrzeć także dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I.
B.Ł
dogoterapia
Jak umyć psu zęby i wyszczotkować kota? Skąd się wzięła rasa "Ragdoll" i dlaczego nazywana jest szmacianą lalką? To tylko niektóre z tematów poruszanych przez treserkę p. Ewę Kuźnicka, zajmujacą się na codzień "dogoterapią" podczas spotakania z uczniami klas piątych i szóstych w dniu 14 maja 2015 roku, które odbyło sie z inicjatywy p. Barul (organizatorki zajęć). Pani Ewa przybyła do nas z labradorem i kotem rasy "ragdoll". . I kot i pies darzyli się szacunkiem i sympatią, zaś uczniowie mogli dowiedzieć się wiele na temat wartosći i pomocy, jakie dają człowiekowi psy, a także jak sie okazuje koty, zwłaszcza te z rasy "Ragdoll". Dzieci dowiedziały się też o podstawach tresury i dbania o zdrowie i higienę psów i kotów. Zdjęcia z tych niezwykłych zajęć udostępniamy w naszej galerii, do której zapraszamy.
damy dworu, krzyżacy, kmiecie...
...kolejna klasa prezentuje stroje średniowiecza. Tym razem swoimi dziełami, a właściwie "rękodziełami" chwalą się uczniowie klasy VI c. Widzimy wśród nich i rycerzy zakonnych (Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie), są dworki, mieszczki, chłopki, są też kmiecie i przeróźni pachołkowie. Klasa VI c podczas turnieju rycerskiego, który zbliża się wielkimi krokami, przedstawi przygotowany na lekcjach muzyki dworski taniec średniowiecza o nazwie "kender". Poza tym uczniowie spróbują na apelu otwierającym turniej odśpiewać "Bogurodzicę", choć zadanie to nie jest łatwe... Niebawem zaprezntujemy cały program turnieju. Galerię strojów VI c możesz obejrzeć tu
Return to middle age...
... tak w języku angielskim brzmiałby projekt edukacyjny, który realizujemy przygotowując się jednocześnie do Świeta Szkoły i dnia dziecka, czyli do 1 czerwca 2015 roku, gdy nasza szkoła cofnie się w czasie do średniowiecza. Już teraz widać, że uczniowie z wielką ochotą i werwą przygotowują się na tę podróż w czasie, czego dowodem są stroje z epoki. Dziś prezentujemy klasę V a i V c. Przypominamy też, że w czasie turnieju rycerskiego będzie zorganizowany pokaz mody w formie konkursu na "najfajniejszy" strój z epoki na każdym poziomie klas. Przedstawione stroje dowodzą, że przy odrobinie chęci i zaangażowania (no i pomocy rodziców
) można wyczarować fantastyczne rzeczy. Wykorzystajmy stare zasłony, pościel zalegające od lat w szafach (zwłaszcza te babcine są atrakcyjne). Wystarczy przygotowanie nawet części garderoby. Kreatywność jest w każdym dziecku, pozwólmy wyzwolić się jej. Wramach projektu "Powrót do średniowiecza" trwa również konkurs plastyczny "Rycerz XXI wieku". O szczegółach konkursu uczniowie dowiadują się na lekcjach plastyki.
Zdjęcia przygotowanych do tej pory strojów uczniów kl. V a i V c. mozna obejrzeć w gaklerii
Wycieczka jest lekcją obserwacji, dostrzegania, patrzenia, mówienia...
....spełnia ona w życiu dziecka ważną rolę, przede wszystkim wypoczynkową i poznawczą, kształtuje postawy społeczne. Jest szczególnie dogodną sytuacją do kształtowania postaw społeczno - narodowych wobec otaczającego świata, jest doskonałą okazją do kształcenia uczuć patriotycznych przez wzbudzanie miłości do kraju ojczystego, wyrabianie poczucia dumy narodowej, wytwarzania więzi dziecka ze środowiskiem, w którym żyje. Oprócz tego, wycieczka silnie integruje uczestników, wzmacnia więzi łączące grupę, sprzyja budowaniu pozytywnych relacji, wzajemnego zaufania i poczucia bliskości...Na temat roli wycieczek w edukacji i wychowaniu mozna by jeszcze dużo pisać...
Ponieważ sezon wycieczkowy ruszył w naszej szkole "z kopyta", warto pamiętać, jak wiele pozytywnych efektów w kształceniu dziecka daje udział w takich formach poznawczych.
W sobotę 09 maja zakończyła się trzedniowa wycieczka uczniów z klas szóstych i piątych po ziemii kieleckiej i świętokrzyskiej. Wszyscy wrócili cali i zdrowi, nikt nie narzekał, nikt nie marudził, a program był naprawdę napięty i imponujący. Dzieci były w Kazimierzu Dolnym, Sandomierzu, pałacu Krzyżtopór, w Puszczy Jodłowej, prz dębie "Bartku", w skansenie ziemi kieleckiej i jeszcze w kilku innych miejscach. Nasi uczniowie w ten sposób realizowali cele programowe z takich zajęć jak historia, przyroda, muzyka, plastyka.
Zapraszamy do relacji fotograficznej z wycieczki do naszej galerii
Czuwaj!
Zachęcamy naszych uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów (od ponad 100 lat
) jest działalność i zabwa we wszelkiego rodzaju "gromadach" skautów i harcerzy. Tym razem do swoich szeregów zaprasza wszystkich uczniów klas 0-III GROMADA ZUCHOWA. Zbiórka "zuchów" odbędzie się w harcówce Gimnazjum im. J.A. Helwinga w Węgorzewie, dnia 08 maja o godzinie 16.00.
Czuwaj!
Zwyczajny dzień
W minioną środę, to jest 29 kwietnia 2015 roku nasza szkoła pracowała, jak zawsze. Rano klasy III wyjechały na wycieczkę do Rezerwatu jez. Oświn, na przyrodnicze lekcje w terenie (dziękujemy Fundacji Oświn za organizację:) Na drugiej lekcji klasy I-VI wzięły udział w "Żywej lekcji historii", podczas której Jacenty Ordowski i jego "kompanija" zabrali nas w podróż po starożytnym Rzymie. Jak zwykle było mnóstwo zabawy i smiechu, co można podpatrzeć w galerii. Na trzeciej lekcji rozpoczał się I Powiatowy Konkurs Hisoryczno-Multimedialny "Żywa Historia" dla szkół podstawowych. Konkurs przeprowadzono w naszej szkole, jego głównym organizatorem był p. Cezary Tryk, n-el historii, a współorganizatorem było Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Patronem Honorowym Konkursu był burmistrz Miasta i Gminy Węgorzewo p. Krzysztof Piwowarczyk, który również ufundował nagrody. Część nagród ufundowała także p. Dyrektor SP 2, Halina Anchim. Bardzo dziękujemy za wsparcie
W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn ze szkół w Radziejach, Sobiechach, SP 1, SP 2 i dwie drużyny z ZS w Pozezdrzu. Uczniowie musieli przebrnąć przez 36 pytań, które losowali na tablicy multimedialnej, a do każdego była dodana ilustracja filmowa lub zdjęciowa. Niespodzianką było jedno z zadań, które polegało na odgadnięciu znaczenia dawnych narzędzi używanych w gospodarstwie domowym, które pojawiły się na sali konkursowej. Ich znaczenie opisał później zebranej publiczności przewodniczący jury konkursowego dr J. M. Łapo. Zwycięzacami konkursu została drużyna z naszej szkoły, dwa kolejne miejsca zajęły drużyny ze szkoły w Pozezdrzu.Po szczegóły odsyłamu do zkładki konkursy. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom przygotowujacym dzieci do konkursu. Mamy nadzieję, że impreza ta stanie się cykliczna. Tutaj można obejrzeć zdjęcia z konkursu. Gdy w naszej szkole trwała ostra rywalizacja historyków, w sąsiedniej placówce (gimnazjum) nasza drużyna zmagała się w powiatowym etapie konkursu Ruchu Drogowego (BRD). Zajmując II miejsce. Również w tym samym czasie uczniowie klas III rywalizowali o tytuł "Mistrza ortografii" powiatu węgorzewskiego (a potyczki z językiem polskim odbywały się w szkole pozezdrzańskiej). Nasza reprezentantka zajęła III miejsca. I tak minął nam ten "zwykły" dzień. I, II, i III miejsca w trzech różnych konkursach, wycieczka, żywa lekcja. Można powiedzieć, że działo się dużo. Ale tak naprawdę, takich dni w naszej szkole jest baaardzo dużo.... i był to po prostu zwykły dzień pracy w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Ziemi
22 kwietna nasi uczniowie świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie z klasy IIa oraz wszystkie pierwszaki odwiedzili najstarszy węgorzewski dąb. Dzieci próbowały sprawdzić ile osób potrzebnych jest, aby objąć gruby pień drzewa. W klasach odbyły się lekcje poświęcone ochronie środowiska i zabawy uświadamiające potrzebę segregacji śmieci i recyklingu. Klasy IV - VI, podczas apelu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i p. Elżbietę Gładczyńską, brały udział w quizie przyrodniczym oraz w konkursie na najciekawszą zabawkę wykonaną z odpadów i śmieci.
Dzień ten uczciliśmy nie tylko świetną zabawą.Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi będzie zasadzenie roślin ozdobnych na terenie szkoły, które Samorząd Uczniowski pozyskał od Urzędu Miasta
B.Ł
Lubią poezję, bo...
... bo uczniowie biorą chętnie udział w różnych konkursach recytatorskich i osiągają dobre wyniki. Tak też się stało 17 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Sobiechach, gdzie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Rozmowy wierszem pisane”. W konkursie wzięło udział 35 wykonawców, którzy prezentowali utwory dowolnych poetów o tematyce dziecięcej pisane w formie dialogu. W kategorii pierwszej uczennica naszej szkoły Martyna Świętochowska otrzymała III m-ce, w kategorii drugiej Karolina Lisowska również otrzymała III m-ce , a w kategorii trzeciej Marcjanna Rymszewicz i Julia Kupibida - wyróżnienia. Organizacją wyjazdu na konkurs recytatorski do Sobiech, pełniąc jednocześnie opiekę nad reprezentantami naszej szkoły, zajęła się p.Danuta Czuczko. Szczegóły zdarzenia znajdą Państwo w zakładce "konkursy", a zdjęcia można obejrzeć w galerii.
Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego
16 kwietnia dwóch uczniów klasy VI c, Sebastian Bryżys i Gracjan Niedźwiedzki, wzięli udział w etapie wojewódzkim (po przejściu dwóch poprzednich, tj. szkolnego i rejonowego) ogólnopolskiej olimpiady historycznej pod nazwą "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Uczniów przygotowywał p. Cezary Tryk. Finał wojewódzki odbył sie w Olsztynie. Sebastian zajął 4 a Gracjan 5 miejsce i naprawdę niewiele brakowało, aby uczniowie dotarli do szczebla centralnego olimpiady. Gratulujemy wyniku i życzymy sukcesów w przyszłości.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie