1 marca uczniowie klasy I a wybrali się do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej dotyczącej przedmiotów i urządzeń z których dawniej korzystano w życiu codziennym. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wiadomości na temat różnych przedmiotów. Dowiedzieli się m.in. co to są „dwojaki”, „montewka”, do czego służyła „tara” , „maselnica” czy żelazko z „duszą”. Jednomyślnie stwierdzili, że dawniej wykonanie wielu czynności domowych wymagało więcej czasu niż obecnie. W dzisiejszych czasach człowiekowi służą pomocą różnorodne urządzenia elektryczne.
Danuta Czuczko