Publikujemy podanie do węgorzewskiego liceum w formacie PDF. Dołączamy również folder rekrutacyjny.
podanie-4_letnie_lo_popr11_05_2020.pdf
czteroletnie_LO_w_Wegorzewie-folder_rekrutacyjny-2020-2021.pdf
Publikujemy podanie do węgorzewskiego liceum w formacie PDF. Dołączamy również folder rekrutacyjny.
podanie-4_letnie_lo_popr11_05_2020.pdf
czteroletnie_LO_w_Wegorzewie-folder_rekrutacyjny-2020-2021.pdf
Miło nam poinformować, że uczennice z klasy IIC Maja Pucyk i Monika Teliczan wykonały prace plastyczne na konkurs ogłoszony przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tym nasza szkoła dostała podziękowania od pani Bożeny Reszki, Wizytatorki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Marzenna Pieczul
Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,
Dzisiaj, 18 maja 2020 roku w 100. Rocznicę Urodzin Św. Jana Pawła II przed siedzibą Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się oficjalna część uroczystości ku czci Wielkiego Rodaka, tj. prezentacja bannera, który przedstawia napis:
100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II oraz otwarcie wystawy upamiętniającej pielgrzymkę Papieża Polaka do Ojczyznyoraz Jego wizytę w Olsztynie w 1991 roku.
Uroczystość z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Metropolity Warmińskiego Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego odbędzie się o godz. 12.00.
Do opracowania bannera wykorzystano 1271 prac uczniów z 87 szkół województwa warmińsko-mazurskiego, które zostały nadesłane do końca kwietnia 2020 r.
Natomiast wszystkie przekazane rysunki uczniów, łącznie 1312 z 92 szkół naszego województwa, będą dostępne na stronach internetowych Urzędu Wojewódzkiego i Kuratorium Oświaty.
W poczuciu wielkiej dumy informuję, że jest to największa w Polsce, wystawa prac uczniowskich poświęcona św. Janowi Pawłowi II, której zorganizowanie nie byłoby możliwe bez Państwa zaangażowania.
Dziękuję za udział w tej inicjatywie. Z wielkim uznaniem i szacunkiem pozdrawiam
Bożena Reszka
Wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
11 maja 2020 r. 30 uczniów z naszej szkoły pisało zdalnie test kwalifikacyjny do II etapu – powiatowego ogólnopolskiego konkursu czytelniczego pt.” Wielka Liga Czytelników- Mistrzostwa Lokalne”.
W klasach I-IV do konkursu przystąpiło 27 osób, a ukończyło go 20 osób. Uczniowie pisali test z książki „Kaktus na parapecie czyli podróż w przeszłość” M. Zarembskiej. Uczniowie musieli się wykazać wręcz drobiazgową pamięcią, gdyż test był bardzo szczegółowy. Ale i tak okazało się, że kilka osób zdobyło 100 %. Następnego dnia musieli oni napisać dogrywkę, bo do finału mogły dostać się 3 osoby.
Do finału zakwalifikowali się:
Inne osoby, które pisały test (według uzyskanych punktów) to:
W klasach V-VIII do konkursu przystąpiło 18 osób, a ukończyło go 10 osób. Uczniowie pisali test z książki „Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek” H. Ożogowskiej.
Do finału zakwalifikowali się:
Inne osoby, które pisały test (według uzyskanych punktów) to:
Dnia 28 maja 2020 roku odbędzie się finał powiatowy.
Klasy I-IV będą pisały test w godzinach 12.00-12.45
Klasy V-VIII będą pisały test w godzinach 13.30-14.15
Będziemy trzymać za was kciuki.
G. Wójcik
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Propozycja nauczycielki p. Doroty Pal:
Rodzina jest bardzo ważna zarówno ta, w której dorastamy, jak i ta, którą później sami tworzymy. Dlaczego jest ważna ? Ponieważ to właśnie ona daje nam poczucie bezpieczeństwa, zaspokaja podstawowe potrzeby takie jak potrzeba miłości i przynależności społecznej. To w niej uczymy się definiowania otaczającej nas rzeczywistości. Rodzina uczy nas bezwarunkowej miłości, zaufania, cierpliwości i pokory.
Proponujemy wykonanie książeczki „Moja rodzina”. Może być ona mobilizacją dla dziecka, aby lepiej poznało swoich rodziców, rodzeństwo i dziadków. Będzie miało, możliwość zobaczyć, jak wiele ich łączy i jak wiele różni. Bardzo często, żyjemy razem pod jednym dachem, a nic o sobie nie wiemy. Dlatego pomyślałam, że warto zachęcić dziecko, aby w takiej formie opowiedziało, historię o swojej rodzinie.
Proponujemy zapoznać się z prezentacją na temat Międzynarodowego Dnia Rodziny:
Miedzynarodowy_Dzien_Rodziny.pdf
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
Chętni uczniowie z klas Ia, Ib, Ic i kl.IIIc z pomocą swoich rodziców wykonali dodatkową pracę "My Family tree" w ramach nauki zdalnej z języka angielskiego. Prezentujemy niektóre z nich.
Iwona Marczycha
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Mimo niedawnych, dużych trudności z możliwością uprawiania sportu, okazało się, że „dla chcącego nic trudnego”. Oto, jak radzi sobie II a. Myślę, że każdego zachwyci niebywała wszechstronność i niejednokrotnie talent uczniów. Mam też nadzieję, że zainspiruje to innych.
Renata Podolska - Komińczyk
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Za oknem wiosna, ptaki śpiewają i budują gniazda. W ramach pracy zdalnej uczniowie klasy Ic wykonali kolorowe ptaszki, którymi ozdobili swoje pokoje. Razem ze zdjęciami ptaszków dzieci przesłały także swoje wiosenne usmiechy.
B.Ł
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
W ramach ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Wielka Liga Czytelników –Mistrzostwa Lokalne", nasza szkoła podjęła starania o uzyskanie certyfikatu „ Szkoła Aktywnie Promująca Czytelnictwo”. Jednym z zadań, z którym zmierzyli się uczniowie klasy III „B” (przy pomocy niektórych uczniów klasy III c) wraz z wychowawczynią - panią Bożeną Skrypoczka, było wykonanie książki „artystycznej” czyli pracy plastycznej wykonanej w formie książki, inspirowanej dziełem literackim, wykorzystującej różnorodne techniki i materiały(malarstwo, rysunek, kolaż, fotografia, grafika itp.). Uczniowie tej klasy wykonali przepiękną pracę inspirowaną książką Czesława Centkiewicza pt. „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Bardzo dziękujemy pani Bożence i jej uczniom za ogromny wkład pracy, czas i trud włożony w wykonanie takiej pracy. Poniżej prezentujemy zdjęcia tej pracy, która wraz ze sprawozdaniem zostanie wysłana do organizatorów.
G. Wójcik
Informacja ze strony Unicef Dla każdego dziecka
https://unicef-koronawirus.pl/edukacja/5-wskazowek-dla-rodzicow/
Jeśli wraz z rodziną pozostajesz w domu z powodu epidemii koronawirusa, prawdopodobnie Twoje dzieci spędzają teraz więcej czasu online. Edukacja, kontakt ze znajomymi, nawet dodatkowe zajęcia, takie jak lekcje muzyki, przeniosły się do Internetu.
Utrzymywanie kontaktu z rówieśnikami pozwala dzieciom zmniejszyć wpływ nowej rzeczywistości na ich codzienne życie i pomaga im się w odnaleźć w tej trudnej sytuacji. Jednocześnie pojawiają się nowe wyzwania, z którymi musisz mierzyć się jako rodzic. Jak pozwolić dzieciom korzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą Internet, ale jednocześnie uchronić je przed potencjalnymi zagrożeniami? Znalezienie równowagi w tym obszarze jest zawsze wyzwaniem, a w sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy, okazuje się być to szczególnie trudne.
5 zasad, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo dzieci w Internecie
Porozmawiaj z dzieckiem szczerze o tym, z kim kontaktuje się przez Internet i z jakich narzędzi korzysta. Upewnij się, że dziecko rozumie jak ważna jest życzliwość w kontaktach z ludźmi, a wszelkie zachowania dyskryminujące, deprawujące są niedopuszczalne. Jeśli dziecko spotka się z takim zachowaniem lub stanie się jego ofiarą, poproś, aby bezzwłocznie Cię o tym poinformowało lub zwróciło się po pomoc do innej zaufanej osoby dorosłej. Bądź czujny, jeśli zauważysz spadek nastroju u dziecka i chęć ukrywania tego, co robi korzystając z Internetu. Upewnij się, czy nie doświadcza cyberprzemocy.
Wspólnie z dzieckiem ustalcie zasady dotyczące korzystania z urządzeń z dostępem do sieci, w tym wyznaczcie czas, jaki dziecko może poświęcić na tę aktywność.
Sprawdź, czy na urządzeniach, do których dzieci mają dostęp, system i program antywirusowy są zaktualizowane oraz czy włączone są poprawne ustawienia prywatności. Zakryj okno kamerki, kiedy z niej nie korzystacie. Jeśli masz młodsze dzieci, rozważ zainstalowanie specjalnych programów kontroli rodzicielskiej, które zwiększą bezpieczeństwo przeglądarek internetowych i zablokują dostęp do treści nieodpowiednich dla dzieci.
Bądź ostrożny podczas korzystania z bezpłatnych platform i materiałów edukacyjnych. Twoje dziecko nie powinno udostępniać żadnych zdjęć ani podawać pełnych danych osobowych, tylko po to, aby pobrać materiały z sieci. Zwróć uwagę na politykę prywatności stron internetowych, z których korzystacie, co pozwoli uniknąć ewentualnej kradzieży danych. Pomóż dziecku zrozumieć, na czym polega ochrona danych osobowych.
Stwórz dziecku możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami, przyjaciółmi i rodziną w bezpieczny sposób. Podtrzymywanie relacji z innymi jest teraz wyjątkowo ważne. Może być to wspaniała okazja do budowania trwałych więzi.
Pomóż dziecku rozpoznawać fałszywe informacje i treści nieodpowiednie dla jego wieku, które mogą dodatkowo zwiększyć niepokój związany z pandemią. Wiele internetowych stron, takich jak strony UNICEF czy WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) stanowią źródło rzetelnych informacji o koronawirusie i zawierają przekaz dostosowany także dla najmłodszych odbiorców.
Poszukajcie razem z dzieckiem stron, aplikacji, dzięki którym dziecko będzie mogło spędzić przyjemnie, ale i bezpieczne czas w sieci.
Popieraj i kontroluj odpowiednie zachowania swojego dziecka podczas spotkań w Internecie. Zachęcaj je, aby okazywało szacunek i wsparcie innym użytkownikom.
Zapoznaj się z mechanizmami raportowania przypadków cyberprzemocy i zgłaszania nieodpowiednich treści w Internecie.
Wraz ze zwiększeniem czasu spędzanego w Internecie, dzieci są bardziej narażone na reklamy promujące niezdrową żywności, zachowania ksenofobiczne i wszelkie działania nieodpowiednie dla ich wieku. Naucz je rozpoznawać takie treści i dostrzegać wynikające z nich zagrożenia.
Czas spędzony w domu może być świetną okazją do partycypacji online, wyrażania swojego zdania i wspierania osób potrzebujących pomocy podczas epidemii.
Zachęcaj swoje dziecko do używania narzędzi digitalowych, w celu rozwijania pasji oraz podejmowania aktywności fizycznej. Wykorzystajcie do tego dostępne filmy z ćwiczeniami, zabawami ruchowymi oraz gry video.
Pamiętaj o zachowaniu równowagi pomiędzy czasem spędzonym online, a tradycyjnymi aktywnościami i zabawami na świeżym powietrzu. Korzystajcie z nich, jeśli tylko macie taką możliwość.
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
Informacja ze strony Unicef Dla każdego dziecka
https://unicef-koronawirus.pl/edukacja/5-wskazowek-dla-rodzicow/
Czas pandemii to dla nas wszystkich trudny okres. Zamknięte przedszkola i szkoły ograniczają możliwość kontaktowania się z rówieśnikami i zmieniają nasz sposób uczenia się. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które pozwolą w tym wyjątkowym okresie zaangażować się w różne działania. Zachęcamy wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców do skorzystania z podpowiedzi UNICEF, jak sobie radzić, jak spędzić czas w domu w wartościowy sposób. Zerknijcie poniżej.
Od momentu ogłoszenia pandemii koronawirusa, liczba przypadków zachorowań na świecie stale wzrasta. Setki milionów dzieci pozostają w domach. Rodzice i opiekunowie, jeśli tylko mogą, pracują zdalnie. Granice zostały zamknięte. Nasze życie uległo zmianie.
Zamknięcie placówek edukacyjnych wpłynęło na edukację ponad 80% uczniów na świecie. W tym samym czasie większość rodziców realizuje swoje obowiązki zawodowe z domu, a część niestety straciła miejsce zatrudnienia.
W związku z tą sytuacją, rodziny na całym świecie mierzą się teraz z wieloma trudnymi emocjami – strachem, niepokojem i stresem. Najmłodsi czują się zagubieni i przestraszeni, a część z nich nie potrafi nazwać swoich uczuć. Starsze dzieci dopada smutek związany z tymczasową izolacją. Znalezienie sposobów na wspieranie dzieci w procesie edukacji w tym czasie, pozwoli wypracować rutynę, która jest tak bardzo potrzebna, aby dzieci mogły swobodnie się uczyć. Działania te wpłyną korzystnie na zdrowie psychicznie najmłodszych i pozwolą im odnaleźć się w niecodziennych warunkach.
Dla wielu rodziców zapewnienie dzieciom tego rodzaju wsparcia, będzie nowym doświadczeniem, ale dzięki kilku wskazówkom, wszyscy zdecydowanie łatwiej odnajdą się w procesie edukacji zdalnej.
Pedagożki Anna Pietruszewska i Joanna Czaplicka - Lachowicz
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Zapraszamy, obejrzyj krótki komiks na temat zasad zachowania się wobec osób z niepełnosprawnością.
Pedagożki Joanna Czaplicka - Lachowicz i Anna Pietruszewska
Prezentujemy komkisy tworzone w ramach pracy zdalnej przez uczniów p. Bożeny Hoffmann.
1 maja nauczycielka z naszej szkoły rozpoczęła nową drogę w swoim życiu wstępując w związek małżeński. Ze względu na zaistniałą sytuację, nie możemy złożyć Jej życzeń osobiście, dlatego przesyłamy je na naszej szkolnej stronie internetowej.
Powered by aSc EduPage