Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka zaprasza do składania ofert na dostawę artykułów spożywczych. Prosimy o złożenie oferty w terminie do dnia 30.08.2017 r. Ofertę można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły; na nr fax: (87)427-21-70 bądź mailowo: palczewskaala@interia.pl. Oferta może być złożona w całości na wszystkie produkty lub w części. W załączeniu do oferty prosimy dostawcę o złożenie oświadczenia, iż posiadany środek transportu, którym będzie dostarczana żywność posiada decyzję Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (lub innego organu) o dopuszczeniu do transportu żywności.Poniżej przedstawiamy listę z prduktami: lista_produktow.pdf
Podsumowanie osiągnięć w minionym roku szkolnym
Minął tydzień od zakończenia roku szkolnego – czas na podsumowanie Waszych osiągnięć.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała uczennica klasy VIa – Magdalena Biedrzycka (na zdjęciu powyżej). Ponadto Magda uczestniczyła w różnych konkursach wiedzy osiągając wysokie miejsca. I tak w szkolnym konkursie języka angielskiego dla klas szóstych zajęła I miejsce, w powiatowym konkursie „Potyczki z językiem polskim” (drużynowo) II miejsce, a w wojewódzkim konkursie „Pamięć o Katyniu kształtuje dziedzictwo narodowe” VI miejsce (drużynowo). Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów.
Najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa IVa – 4,99, II miejsce zajęła klasa VIc – 4,70, a III miejsce klasa VIb- 4,42. Średnia szkoły (kl. IV-VI) wyniosła 4,29.
Poniżej przedstawiamy, wg kolejności klas, uczniów, którzy uzyskali średnią od 5.50 do 6.00.
4a SP 2
Falicki Kacper
5,91
4a SP 2
Krupa Damian
5,75
4a SP 2
Lachowicz Oscar
5,64
4a SP 2
Lisowska Karolina
5,64
5a SP 2
Fil Emilia
5,73
6a SP 2
Biedrzycka Magdalena
6,00
6a SP 2
Kukułka Mateusz
5,73
6a SP 2
Kupibida Julia
5,55
6b SP 2
Doktór Katarzyna
5,73
6b SP 2
Krupa Katarzyna
5,67
6b SP 2
Ofierowicz Oliwia
5,91
6c SP 2
Ostaszewska Monika
5,64
6c SP 2
Romatowska Agnieszka
5,64
6c SP 2
Stromidło Weronika
5,73
W minionym roku szkolnym braliście udział w udział w 64 konkursach i zawodach, w tym w:
26 konkursach wiedzy;
11 konkursach plastycznych;
7 artystycznych;
20 sportowych.
Szkoła była organizatorem 24 konkursów w tym 7 o charakterze międzyszkolnym i powiatowym. Wykaz szczegółowych osiągnięć znajduje się w zakładce „konkursy i projekty”. Przy okazji konkursów chcemy m.in. pochwalić ucznia klasy VIc Bartosza Rymszewicza, który uzyskał tytuł laureata w konkursie przedmiotowym z historii organizowanym przez Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, ponadto zajął I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzież zapobiega pożarom” oraz II miejsce (drużynowo) w powiatowym konkursie multimedialno-historycznym „Żywa historia”, a także III miejsce w szkolnym konkursie z języka angielskiego dla klas VI. Gratulujemy Bartku!
Na uwagę zasługują osiągnięcia klas młodszych, gdyż uczniowie klas trzecich biorący udział
w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia zdobyli bardzo wysokie lokaty i tak: Natalia Rostecka zajęła 7 miejsce w kraju, Kacper Sierakowski - 9 miejsce w kraju, Julia Kucharska - 15 miejsce w kraju. Kacper Sierakowski może się także pochwalić wyróżnieniem w konkursie „Kangur” oraz I miejscem, które zajął wraz z Grzegorzem Kraśniewskim w powiatowym konkursie matematycznym „Asy matematyczne”. Do sukcesów klas młodszych dołączyli również Michalina Tryk, Michał Bagiński i Bartosz Korczak, którzy zajęli I miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym "Wielka liga czytelnicza". Ich starsi koledzy zdobyli IV miejsce (Michał Kulikowski, Oskar Lachowicz, Krzysztof Gasiński).W tym roku mamy również wyjątkowy wysyp talentów matematycznych, czego dowodem jest aż 6 wyróżnień w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Poza wymienionymi już Bartoszem Rymszewiczem i Kacprem Sierakowskim wyróżnienia w tym konkursie zdobyli Kamizelich Janusz, Kudzia Oliwia, Oryńczak Bartosz, Sperski Piotr. Również historycy dobrze się spisali zajmując 6 m-iejsce w wojewódzkim konkursie „Pamięć o Katyniu kształtuje dziedzictwo narodowe” (Michał Urbanowicz, Mateusz Kukułka, Magdalena Biedrzycka, Oliwia Ofierowicz, Weronika Stromidło, Agnieszka Romatowska, Monika Ostaszewska) oraz II miejsce w powiatowym konkursie „Żywa historia” (Michał Urbanowicz, Bartosz Rymszewicz, Filip Wasiak).
Jak wspomnieliśmy wszystkie osiągnięcia z minionego roku szkolnego znajdują się w zakładce konkursy.
Na koniec chcemy przypomnieć, że najlepszym sportowcem szkoły został wybrany Mateusz Kukułka, który także osiągał bardzo dobre wyniki (średnia 5,73) w nauce i brał udział w licznych konkursach wiedzy (wymienione wyżej).
Gwoli wyjaśnienia chcemy poinformować, że w związku z tym, iż szkoła została w wyniku reformy oświaty przekształcona w 8-letnią, nie mogliśmy wybierać najlepszego ucznia, ponieważ regulamin zakłada, iż taki tytuł przysługuje uczniom, którzy ją kończą. Przy wyborze takiego ucznia brano pod uwagę nie tylko jego średnią, ale też wyniki w konkursach wojewódzkich i powiatowych oraz wynik z egzaminu zewnętrznego. Jak wiecie w tym roku nie rozstajemy się z klasami szóstymi, nie odbył się również sprawdzian zewnętrzny. W związku z tym w przyszłym roku zostaną dokonane odpowiednie zmiany w Statucie Szkoły, aby odpowiednio uhonorować najlepszych uczniów.
Peregrinam per seculae Poloniae
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym przedstawieniu. Spektakl pod nazwą "Peregrinam per seculae Poloniae" czyli "Wędrówka po stuleciach Polski" przygotowany przez uczniów Kółka Historycznego pod kierunkiem Cezarego Tryka przeniósł nas przy pomocy filmu, dźwięku, piosenki, muzyki i teatru w różne okresy dziejów Polski. Nasi bohaterowie (Aniela i Leszek), w których brawurowo wcielili się Agnieszka Romatowska (VIc) oraz Artur Botsch (VIa), przeglądajac rzeczy pradziadka w kufrze na strychu, dokonali swoistej wędrówki w czasie. Przeżywali bohaterską walkę powstańców warszawskich, bitwę warszawską, aby w końcu przy pomocy szczypty magii przenieść się do legendarnych czasów Polski, zagrody Piasta czy na zamek Mieszka, a nawet wziąć udział w jego chrzcie. Cały scenariusz tego multimedialnego przedsięwzięcia powstał z ręki uczniów kółka historycznego do których dołączyli też inni uczniowie klas szóstych. Poza uczniami spektakl obejrzała grupa rodziców oraz jedna z klas LO w Węgorzewie. W tym miejscu twórcy sztuki pragną podziękować Dyrekcji Węgorzewskiego Centrum Kultury za udostępnienie sali widowiskowej, p. Pawłowi Kraśniewskimu, nauczycielowi LO, za pomoc w "umundurowaniu" aktorów, ponadto składamy podziękowania Dyrekcji Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Eugeniuszowi Pieczulowi, Robertowi Gładczyńskiemu, Agacie Zwierzchowskiej i Ewie Taraur za wypożyczenie rekwizytów. Fotosy z przedstawienia, jak zwykle można obejrzeć w naszej galerii, zapraszamy.
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "W mazurskim lesie"
Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2017 r. jury powiatowego konkursu fotograficznego "W mazurskim lesie" wyłoniło jego laureatów. Przypomnijmy, że organizatorem konkursu jest nasza szkoła oraz Koło Łowieckie nr 2 w Węgorzewie. Konkurs zaś jest jedną z części projektu edukacyjnego "W mazurskiej kniei" jaki obydwie strony z powodzeniem realizują od stycznia bieżącego roku. Jury w składzie: Leszek Drozd (artysta plastyk-fotograf), Bożena Hoffmann (artsyta plastyk, nauczyciel plastyki) Cezary Tryk (wicedyrektor) po burzliwej naradzie i niełatwym wyborze, wyłoniło 3 laureatów i 4 osoby wyróżniło. Do konkursu wpłynęło 59 fotografii. Większość zdjęć stała na bardzo wysokim poziomie. Fotografie przedstawiają las, dziką zwierzynę i roślinność. Gratulujemy wszystkim uczestnikom znakomitego oka i zachęcamy do kontynuowania przygody z lasem i fotografią. Niniejszym pragniemy wyrazić podziękowania Kołu Łowieckiemu "Mazury" w Węgorzewie za współpracę na niwie kształcenia przyrodniczego dzieci, zwłaszcza w ujęciu edukacji regionalnej oraz twórcze prowadzenie zajęć i organizację ciekawych konkursów. Dziękujemy również wszystkim trzem Kołom Łowieckim z terenu Węgorzewa tj. "Mazurom", "Żbikowi" i "Cyrance" za ufundowanie nagród z niniejszego konkursu. Poniżej przedstawiamy laureatów. Po odbiór nagród prosimy stawić się na Plac Wolności w dniu 1 lipca 2017 r. pomiędzy godziną 14.40-15.10, które zostaną wręczone na scenie muszli koncertowej w czasie XII Regionalnego Festiwalu Kultury Łowieckiej.
Lista laureatów i osób wyróżnionych:
I miejsce - Emilia Kraśniewska "Zwyczajne cuda"
II miejsce - Filip Wasiak "U wrót lasu"
III miejsce - Igor Szram "Nad niebem niebieskim"
Wyróżnienia:
Ewa Supińska "Brama do lasu"
Maciej Subocz "Paproć i motyle"
Patryk Matysiak "Szczawik zajęczy"
Urszula Juszyńska "Paprocie"Większość konkursowych zdjęć umieściliśmy w naszej galerii, zachęcamy do oglądania.
Dzień sportu dla klas I – III
20 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas I- III. O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami zebrali się na hali sportowej. A oto hasło, które towarzyszyło temu spotkaniu:
„Zamiast niesprawiedliwości mnożyć, chcemy dobrą atmosferę tworzyć”. Wtedy każda z klas zaprezentowała przygotowane przez siebie hasła. Dotyczyły one zdrowej rywalizacji oraz dobrych relacji. W zamian za to wychowawcy otrzymali pakiet „Miłych słów”, które rozdali dzieciom podczas przerwy śniadaniowej. Dzieci mogły zachować je sobie, jak też przekazać przyjacielowi.Gdy przewodniczący klas złożyli raporty gotowości, Pani Dyrektor Halina Anchim wygłosiła krótkie przemówienie i otworzyła rozgrywki. Klasy ćwiczyły zgodnie z harmonogramem. Było „sadzenie ziemniaków, toczenie piłki slalomem, wyścigi w workach, „Dwa ognie” i inne konkurencje. Dzieci dobrze się bawiły.
Nad poprawnym przebiegiem spotkania czuwali zaproszeni Rodzice oraz jury w składzie: Pani Anna Pietruszewska Pani Teresa Klukowska oraz Babcia Jasia Kamizelicha.A oto zwycięzcy rozgrywek:
W kategorii klas I- I miejsce- I A
II miejsce- I B
W kategorii klas II - I miejsce- II C
II miejsce- II A
III miejsce- II B
IV miejsce- II D
V miejsce- II E
W kategorii klas III - I miejsce- III A
II miejsce- III B
III miejsce- III C i IIID
GRATULACJE!
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Bezpieczne wakacje”
20 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.„Bezpieczne wakacje”, w którym udział wzięli uczniowie klas II i III. Wpłynęło 45 prac, które zaprezentowano na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym i oceniono w dwóch kategoriach: klas trzecich i klas drugich. Komisja konkursowa biorąc pod uwagę przekazywaną treść, hasło propagujące bezpieczne zachowanie i technikę wykonania, nagrodziła i wyróżniła prace plastyczne następujących uczniów:
w kategorii klas trzecich:
- I miejsce – Julia Kucharska kl. III c
- II miejsce – Julia Milinkiewicz kl. III b
- III miejsce – Vanessa Supranowicz kl. III b
w kategorii klas drugich:
- I miejsce – Oksana Czuczko kl. II d
- II miejsce – Amelia Grzmil kl. II c
- III miejsce – Patryk Oryńczak kl. II a
wyróżnienia:
- Karina Kuprewicz kl. II a
- Jakub Hulaj - Pole kl. II a
- Sabina Słoboda kl. II a
- Julia Balsewicz kl. II c
- Michał Stankiewicz kl. II b
- Hanna Gruca kl. III b
Autorzy nagrodzonych prac otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Węgorzewie, które wręczyła pani dyrektor Halina Anchim podczas spotkania dotyczącego bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Węgorzewie, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania w czasie letniego wypoczynku, wybierania bezpiecznych miejsc do zabawy, zachowania w sytuacjach zagrożenia, kontaktu z nieznajomymi, kontaktu
z dzikimi zwierzętami (wścieklizna, kleszcze), odpoczynku nad wodą. Natomiast uczniowie kl. II b przygotowali inscenizację, której tematem były rady i zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji letnich.Organizatorzy: Marzenna Pieczul i Elżbieta Hoszkiewicz
"Jak nie czytam, jak czytam"
1 czerwca 2017 r. nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji "Jak czytam, jak nie czytam". Tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 432 608 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.
Podsumowanie udziału szkoły w tej kacji znajdziecie pod tym linkiem https://czytamy.org/sprawozdanie-3739-2017-szkola-podstawowa-nr-2-im-janusza-korczaka , tam również zamieszczone są zdjęcia.
Nowe książki w bibliotece!
W tym roku szkolnym po raz drugi staraliśmy się o dotację na zakup książek do biblioteki szkolnej i udało się! W marcu tego roku z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa otrzymaliśmy 12000 zł. Zamówiliśmy około tysiąca woluminów! W związku z reformą oświaty, zmienił się kanon lektur szkolnych dlatego zakupiliśmy prawie wszystkie nowe lektury, beletrystykę, a także książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy. Książki powoli napływają do biblioteki szkolnej. Pracy przy opracowaniu takiej ilości będzie co niemiara, ale każdy uczeń w nowym roku szkolnym na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie.
Grażyna Wójcik
Wycieczka klas IV B i V B do Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach
13 czerwca 2017r. uczniowie z klas IV b i V b odwiedzili Stację HydrobiologicznąIBD PAN w Mikołajkach. Uczniom towarzyszyły Panie: Agnieszka Joka i Monika Bartysiak. Kierownik stacji Pan Tomasz Janecki przeprowadził zajęcia pt.: „Zabłąkani w toni jeziora … zooplankton”. Podczas prezentacji w sali konferencyjnej prowadzący:
- zapoznał słuchaczy z rozmieszczeniem zooplanktonu w jeziorach mazurskich,
-opowiedział o przystosowaniu zooplanktonu do unoszenia się w toni wodnej na podstawie budowy i zdjęć organizmów,
-znaczeniu i roli zooplanktonu w ekosystemach wodnych oraz
-łańcuchach troficznych w jeziorze.
Po otrzymaniu szczypty teorii uczniowie odbyli zajęcia praktyczne: mierzyli głębokość zbiornika z pomostu za pomocą tzw krążka, pobrali próbki zooplanktonu sieciowego. Odłowione próbki uczniowie oglądali pod mikroskopem podłączonym do monitorów, także w technice 3D.
Monika Bartysiak, Agnieszka Joka
Zielona Szkoła klas III Kąty Rybackie 2017
W dniach 5-8 czerwca 2017 r. klasy trzecie ( 64 uczniów) uczestniczyły w Zielonej Szkole w Kątach Rybackich. W programie wyjazdu znalazły się takie atrakcje jak :
- Dino Park w Malborku - poznanie gatunków dinozaurów, ich wyglądu, sposobu funkcjonowania i warunków życia w czasach prehistorycznych,
- Park Linowy w Malborku - ćwiczenie sprawności fizycznej uczniów, gry i zabawy integracyjne,
- Oceanarium w Gdyni - zajęcia laboratoryjne – poznanie rodzajów muszli występujących w Morzu Bałtyckim, budowa krewetki, film edukacyjny dot. flory i fauny Bałtyku, zwiedzanie wystaw poświęconych florze i faunie oceanów i mórz,
- Poznanie fauny i flory Zalewu Wiślanego,
- ZOO w Oliwie - poznanie różnych gatunków zwierząt,
- Spacer linią brzegową Bałtyku - zbieranie muszli i bursztynów, wprowadzenie pojęcia horyzont,
- Strzelanie z wiatrówki i tor przeszkód - ćwiczenia i zabawy sprawnościowe,
- Zwiedzanie Muzeum Zamku Krzyżackiego w Malborku – poznanie zasad funkcjonowania zakonu krzyżackiego, zwiedzanie zbrojowni, poznanie pracy mincerza,
- Zabawy integracyjne, dyskoteka.
Uczniowie pogłębili wiedzę, poznali nowy region Polski, nowe gatunki zwierząt i roślin, zintegrowali się poprzez wspólne spędzanie czasu, zabawę i naukę.Wyjazd dofinansowali: Burmistrz Węgorzewa, Starostwo Powiatowe, Bank Spółdzielczy, Komitet Rodzicielski przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Komisja ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy.
Wychowawczynie klas III
Agnieszka Proniewska
Bożena Aleksandrowicz
Bożena Skrypoczka
Barbara Łapo
Jak nie czytam jak czytam!
1 czerwca tego roku o godzinie10.00 podjęto w kraju kolejną próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji masowego czytania, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. W narodowym czytaniu wzięły udział klasy III-VI. Każdy uczeń przyniósł z domu swoją ulubioną książkę i na hali gimnastycznej wspólnie czytaliśmy przez 5 minut. Mamy nadzieję, że w tym roku zostanie pobity ubiegłoroczny rekord czytania.
G. Wójcik
Konkurs matematyczny kl. II i III Myślę logicznie
24 kwietnia 2017 r. odbyła się 14 edycja konkursu matematycznego Myślę logicznie. W konkursie wzięło udział 27 uczniów. Zadania były niestandardowe, wymagające logicznego myślenia, jednakowe dla wszystkich uczniów. O zwycięstwie zadecydowała ilość punktów zdobyta na poziomie klas II I III.
Celem konkursu było:
Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych
Rozwijanie logicznego myślenia
Stosowanie zdobytej wiedzy w praktyce
Promocja i wspieranie uczniów zdolnych
Zwycięzcy:w kategorii kl. III
1. Sierakowski Kacper kl. III b
2. Oryńczak Bartosz kl. III a
3. Gruca Hanna kl. III b
w kategorii kl. II
1. Kraśniewski Grzegorz kl. II c
2. Grzmil Amelia kl. II c
3. Kuprewicz Karina kl. II aZwycięzcy konkursu otrzymali ciekawe nagrody i dyplomy, Kraśniewski Grzegorz i Sierakowski Kacper dodatkowo reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie Asy matematyczne w Sobiechach.
Organizator konkursu- Elżbieta Hoszkiewicz
Bezpieczne wakacje 2017
Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej skierowała dziś list dotyczący bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku.Minister prosi o zwrócenie szczególnej uwagi na Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.
W liście podkreślone zostało, że rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu w specjalnej internetowej bazie prowadzonej przez MEN www.wypoczynek.men.gov.pl. Znajdują się w niej wszystkie informacje o obozach, koloniach i innych rodzajach wypoczynku. Rodzice muszą być pewni, że miejsce pobytu ich dziecka jest bezpieczne, a także nadzorowane przez służby publiczne. Jednocześnie wszelkich informacji może udzielić także kurator oświaty, który sprawuje nadzór nad organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży.
Dodatkowo na stronie internetowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku, który również prezentujemy na naszej stronie (poniżej). Z kolei w serwisie www.bezpiecznyautobus.gov.pl wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice mogą otrzymać bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
Co jeszcze warto wiedzieć przed wakacjami?
Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych: Wydziału Wychowania i Profilaktyki Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl, Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii www.kbpn.gov.pl; www.dopalaczeinfo.pl oraz poradni internetowej: www.narkomania.org.pl. Dostępny jest również Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania działający pod numerem 801 199 990, a także Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12. Dodatkowo na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki www.msit.gov.pl można znaleźć informator o zasadach bezpieczeństwa nad wodą „Bezpieczna woda”. Dobrze zapisać lub zapamiętać również numery alarmowe: WOPR – 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300.
Warto pamiętać także o:
– odwiedzeniu strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polak za granicą” www.polakzagranica.msz.gov.pl,
– bezpłatnej aplikacji iPolak – niezbędniku w podróży, gdzie są m.in. aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie: www.msz.gov.pl/pl/ipolak,
– rejestracji wyjazdu za granicę za pośrednictwem bezpłatnego serwisu „Odyseusz”, www.odyseusz.msz.gov.pl. Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie na terenie danego państwa i w razie konieczności mogą udzielić skutecznej pomocy,
– adresach polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi) – szczególnie ważne dla organizatorów wypoczynku letniego, kierowników wycieczek, wychowawców, opiekunów dzieci i młodzieży,
– sprawdzaniu stron internetowych wszystkich kuratoriów oświaty dedykowanych wypoczynkowi.Informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji będą cennym źródłem wiedzy zarówno dla rodziców oraz opiekunów, jak i wypoczywających młodych ludzi.
poradnik-bezpiecznego-wypoczynku.pdf
Wycieczka klas IV A i V B do Srokowa
5 czerwca 2017 roku klasy IV A i V B z wychowawcami i opiekunami odwiedziły pobliską miejscowość Srokowo. Najpierw udaliśmy się do Nadleśnictwa Srokowo, gdzie przespacerowaliśmy się po ogrodzie dendrologicznym. Z ciekawostkami o lesie, jego mieszkańcach a także gatunkach drzew i innych roślin zapoznała nas w interesujący sposób pracownica nadleśnictwa. Tę część wyprawy zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Po posiłku przeszliśmy do biblioteki, gdzie od razu zostaliśmy zaproszeni do gry „Na tropie złodzieja książek”. Gra polegała na szukaniu wskazówek na terenie całego Srokowa. Trzeba przyznać, że wszyscy , łącznie z opiekunami, daliśmy się wciągnąć do gry i z pełnym zaangażowaniem rozwiązywaliśmy zagadki zbliżające nas do poznania prawdy. Wszyscy dobrze bawiliśmy się, choć nie wszystkim udało się prawidłowo wytypować złodzieja. Po tak wyczerpujących łamigłówkach zasłużyliśmy na lody. Pełni emocji wróciliśmy do Węgorzewa.
Alicja Barul, Agnieszka Joka
Święto Szkoły w Mazurskiej Kniei
2 czerwca 2017 r. obchodziliśmy uroczyście Święto Szkoły. Z tej okazji odbył się apel, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji i szkół, z którymi współpracujemy. Apel miał szczególny charakter, ponieważ poza przypomnieniem postaci patrona i zaprezentowaniem osiągnięć w mijającym roku szkolnym, część artystyczna była powiązana tematycznie z realizowanym przez szkołę projektem edukacyjnym „W mazurskiej kniei”. Na scenie pojawili się uczniowie kl. IIIc, IIId i VIc prezentujący wokalno-taneczną interpretację znanej pieśni „Szła dziewczka do laseczka” natomiast starsi uczniowie przedstawili instrumentalno-wokalne wykonanie pieśni „Pojedziemy na łów”. Występy uczniów okrasił „Pan Tadeusz”, którego fragmenty recytował Artur Botsch z klasy VIa. Akompaniował mu zaś na puzonie Paweł Bielaszka z kl. VIc, prezentując niektóre sygnały myśliwskie. Duże wrażenie wśród uczestników wywołał Maksymilian Tryk z kl. Va, który na specjalnym wabiku przedstawił trudną sztukę wabienia jeleni. Prowadzący uroczystość, Katarzyna Doktór i Bartłmiej Milinkiewicz, przeprowadzili też krótki quiz ze znajomości głosów dzikiej zwierzyny. O szelmostwach „Lisa Witalisa” opowiedziała z wielkim wdziękiem Natalia Barczak z kl. IIId, a na koniec wystąpiła klasa IIIb z wesołym tańcem „zajączków”.
W części oficjalnej nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach wyższych niż powiatowe. Na scenę zapraszono 4 uczniów, którzy uzyskali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur” (Sierakowski Kacper, Oryńczak Bartosz, Sperski Piotr, Rymszewicz Bartosz). Nagrodzono również laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia (Natalia Rostecka - 7 miejsce w kraju ; Kacper Sierakowski - 9 miejsce w kraju, Julia Kucharska - 15 miejsce w kraju). Pojawili się też uczniowie reprezentujący nas w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelnicza” (1 miejsce w województwie drużyny w kategorii klas I-III w składzie: Michalina Tryk, Michał Bagiński, Bartosz Korczak i w kategorii klas IV-VI - 4 mce-Krzysztof Gasiński, Michał Kulikowski, Oskar Lachowicz). Nagrodzono również laureata Przedmiotowego Konkursu Historycznego organizowanego przez Kuratora Oświaty w Olsztynie, Bartosza Rymszewicza, który również zajął I miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Nie zbrakło również historyków, którzy godnie reprezentując naszą szkołę w konkursie organizowanym przez oddział IPN-u w Olsztynie „Pamięć o Katyniu kształtuje nasze dziedzictwo” i zajęli szóste miejsce w województwie (skład drużyny: Michał Urbanowicz, Mateusz Kukułka, Magdalena Biedrzycka, Oliwia Ofierowicz, Weronika Stromidło, Agnieszka Romatowska, Monika Ostaszewska).
Podczas uroczystości prezes Koła Łowieckiego „Mazury” w Węgorzewie wręczył nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom, którzy w ramach projektu edukacyjnego „W mazurskiej kniei” przystąpili do konkursu plastycznego „Mazurski las”. W konkursie wzięło udział 89 osób.
Wybór ubezpieczyciela
Informujemy, że Rada Rodziców podczas zebrania, które miało miejsce 7 czerwca 2017 r. dokonała wyboru firmy ubezpieczającej uczniów szkoły na rok szkolny 2017/2018. W załączeniu przedstawiamy ogólne warunki ubezpieczenia, a poniżej ofertę specjalną dla szkoły. Wszystkie uwagi dotyczące powyższego tematu należy kierować do członków Komitetu Rodzicielskiego (przedstawicieli oddziałów klasowych), bądź bezpośrednio do przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego, p. Moniki Atkielskiej.
zal._1_-_OWU_EDU_PLUS_2017.pdf
SZKOŁA PODSTAWOWA NR.2 IM. JANUSZA KORCZAKA W WĘGORZEWIE
Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie szkolne Edu Plus?
- OPCJA PODSTAWOWA PLUS
ŚWIADCZENIE
WYSOKOŚĆ
Śmierć Ubezpieczonego w następstwie wypadku,
zawału serca lub udaru mózgu14 000
Koszty nabycia wyrobów medycznych wydanych na zlecenie
4 200
Koszty przekwalifikowania zawodowego osób niepełnosprawnych
4 200
100% uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku
14 000
1% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku
140
z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wyniku ataku padaczki - jednorazowo
140
zdiagnozowanie u Ubezpieczonego sepsy - jednorazowo
1 400
śmierć rodzica Ubezpieczonego w następstwie nieszczęśliwego wypadku - jednorazowo
1 400
pogryzienie przez psa , ukąszenie/użądlenie - jednorazowo
140
Wstrząśnienie mózgu w wyniku nieszczęśliwego wypadku
140
Pobyt w szpitalu w wyniku choroby (świadczenie od trzeciego dnia pobytu)
50
Pobyt w szpitalu w wyniku NNW (świadczenie od trzeciego dnia pobytu)
50
SKŁADKA ZA OSOBĘ
26 zł
Do niniejszej propozycji mają zastosowanie ogólne warunki ubezpieczenia EDU Plus zatwierdzone uchwałą
nr 01/24/04/2017 Zarządu InterRisk TU SA Vienna Insurance Group z dnia 24 kwietnia 2017 roku
SYSTEM ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH W POLSCE
Pod taką nazwa kryje się ogólnopolski program realizowany przez Fundację "Masz szansę", do którego włączyła się również nasza placówka. Projekt prowadzony jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
W ramach programu społeczność szkoły zostanie poddana diagnozie (wybrane klasy) zapotrzebowania na profilaktykę, opracowanej przez czołowych polskich ekspertów ds. profilaktyki. Badania zostaną przeprowadzone przez Zespół projektowy, całość procedury będzie miała charakter anonimowy. Wyniki badań zostaną udostępnione i będą mogły posłużyć do opracowania szkolnego programu profilaktyki.
Informacje na temat realizowanego projektu mozna znaleść na stronie internetowej: profilaktycy.pl
Apel „Bądź kumplem, nie dokuczaj”
30 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w apelu pod hasłem „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Poruszony został problem dokuczania, z którym każdy może się spotkać w szkole, na podwórku, w domu, w internecie. Uczniowie wysłuchali opinii sportowców na temat dokuczania, obejrzeli filmiki „Nowy kolega”, „Komuś dokuczają”, „Ktoś dokucza”, „Przyjaciel”. Dowiedzieli się co mogą zrobić i jak reagować, gdy zetkną się z tym problemem. Obejrzeli dwa przedstawienia: „Bajka o łaciatym słoniu” dla klas I-III przygotowana przez p. Barbarę Łapo i p. Grażynę Wójcik oraz „Ciuciubabka” dla klas IV-VI przygotowana przez p. Krystynę Gasińską. Więcej materiałów związanych z tematym dokuczania znajdziecie na stronie http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/.
Apel przygotowała p. Anna Pietruszewska, p. Bożena Aleksandrowicz i p. Grażyna Wójcik.
Anna Pietruszewska
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Mazurski las"
Konkurs plastyczny „Mazurski las” dla klas I-III realizowany był w naszej szkole od 28 lutego do 22 maja 2017 r., w ramach projektu pt. „W mazurskiej kniei”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych i ekspresji twórczej dzieci oraz propagowanie piękna flory i fauny naszych lasów. W regulaminie zawarto warunek, aby prace miały format A4, jednak wielu uczestników wykonało rysunki na większym formacie. Komisja zdecydowała aby dopuścić te prace do konkursu.
Spośród 89 prac komisja w składzie: Agata Wiszniewska-Kubiszyn – przewodnicząca, Bożena Hoffmann- członek, Grażyna Wójcik – członek zdecydowała się nagrodzić:1. miejsce: Karina Kuprewicz kl. IIa
2. miejsce: Julia Kulesza kl. Ia
3. miejsce: Julia Kucharska kl. IIIc
Wyróżnienia:
Krystian Szymański kl. IIb
Malwina Idzikowska kl. IIId
Vanessa Bielska kl. Ia
Julia Balsewicz kl. IIc
Hanna Ciunowicz kl. IId
Klaudia Kuśmierz kl. IIIc
Nagrody ufundowane przez Koło Łowieckie „Mazury” zostaną wręczone podczas Święta Szkoły 2 czerwca 2017 r.
B.Ł
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie