• Stołówka

STOŁÓWKA - DANE AKTUALNE  - ROK SZKOLNY 2022/2023

Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym, zgodnie z podjetymi przez organ prowadzacy decyzjami, stołówkę i kuchnię w szkole organizuje Spółdzielnia Socjalna "Fajna i Twoja".

cena obiadu dla dziecka szkolnego - 7.90 zł

Poniżej prezentujemy obowiązujacy regulamin oraz (pod regulaminem) wzór karty zgłoszenia ucznia na obiady ( plik word).

Regulamin stołówki szkolnej

przy Szkole podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie oraz Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Węgorzewie

prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Fajna i Twoja” z siedzibą w Węgorzewie przy ul. Pionierów 6.

I. Podstawa prawna:

Uchwała Zarządu z dn. 28-08-2023 Spółdzielni Socjalnej „Fajna i Twoja”  w Węgorzewie w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki szkolnej oraz ustalania wysokości opłat za posiłki a także zwolnienia z opłat.

II. Uprawnienia do korzystania ze stołówki:

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie szkoły oraz inne osoby wykupujące obiady w Spółdzielni.
          2. Zgodnie z Uchwałą wyżej wymienieni zapisywani są na obiady na początku lub w trakcie roku szkolnego.
          3. Zapisy na obiady dokonywane są na podstawie „Karty zgłoszenia na obiady”. (Załącznik nr 1) dostępnej na kuchni a także w sekretariacie szkoły.

III. Odpłatność za obiady:

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki gotowane, w formie dwudaniowego obiadu, deseru oraz napoju.
          2. Cenę jednego obiadu na dany rok szkolny ustala Zarząd Spółdzielni w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkołę.
          3. Cena jednego obiadu dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku – koszt wsadu do kotła.
          4. Pozostałe osoby uiszczają odpłatność stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużytych do przygotowania posiłków (wsad do kotła) oraz koszt utrzymania i funkcjonowania kuchni w przeliczeniu na jeden obiad. Kalkulację kosztów posiłków przeprowadza się na początku każdego roku szkolnego w oparciu o dane z ostatnich sześciu/dziesięciu miesięcy.
          5. W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany wysokości opłaty za obiad po wcześniejszym uzgodnieniu z organem prowadzącym. O zmianie ceny poinformuje się korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem.

IV. Opłaty i zwroty za obiady:

1. Warunkiem korzystania z obiadów szkolnych jest uiszczenie opłaty za obiad.
          2. Odpłatność za obiady za dany miesiąc uiszcza się do 10-go każdego miesiąca przelewem na konto Spółdzielni o numerze 35 1600 1462 1747 1051 7000 0001 w tytule wpisując Imię, nazwisko, klasę i nr szkoły dziecka.
          3. Brak wpłaty za obiady do 10-go dnia każdego miesiąca, którego dotyczy wpłata będzie skutkowało wstrzymaniem wydawania obiadów.
          4. Zwrot poniesionych kosztów za obiady może nastąpić jeżeli nieobecność ucznia wynosi jeden dzień lub dłużej.
          5. Powyższa nieobecność musi być uprzednio zgłoszona najpóźniej do g.15.00 dnia poprzedzającego nieobecność:
          • osobiście w stołówce u pracownika Spółdzielni,
          • telefonicznie w formie sms pod nr telefonu 533 750 426.
          • lub pisemnie na adres mailowy – fajnaitwoja@gmail.com

Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu.

1. Rezygnacje są przyjmowane jedynie w przypadku nieobecności dziecka w szkole, nie ma możliwości wykupowania obiadów wybiórczo, ze względu na jadłospis w danym dniu.
          2. W przypadku całkowitej rezygnacji z obiadów i nadpłaty z tego tytułu, Spółdzielnia nie zwraca środków pieniężnych, nadpłata jest do odbioru w formie obiadów (możliwość opcji na wynos) w miesiącu bezpośrednio następującym po rozliczeniu. Dotyczy to również miesiąca czerwca, obiady nadwyżkowe rozliczane będą maksymalnie do lipca danego roku szkolnego.
          3. Zarząd Spółdzielni może odmówić zapisu lub wykreślić z obiadów uczniów, którzy nie wnoszą w terminie płatności za obiady (min.2 (dwa) miesiące).

V. Wydawanie posiłków:

1. Obiady szkolne wydawane są od godz. 11.35 do godz. 14.30.
          2. Na tablicy ogłoszeń przy stołówce szkolnej wywieszony jest jadłospis dzienny oraz występujące w danym daniu alergeny. Do wglądu u pracownika kuchni znajduje się jadłospis dekadowy wraz z występującymi alergenami. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją obiadów.
          3. Kolejność spożywania posiłków:
          • 11:35 – uczniowie klas I-III;
          • w następnej kolejności obiady jedzą uczniowie klas IV oraz uczniowie, którzy skończyli zajęcia lekcyjne;
          • od 12:35 – uczniowie klas V-VIII

VI. Zasady zachowania się na stołówce szkolnej:

1. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w stołówce czuwają nauczyciele dyżurujący, wychowawcy świetlicy oraz pracownicy Spółdzielni.
          2. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych podczas wydawania obiadów w stołówce mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.
          3. W stołówce szkolnej uczeń powinien:
          • zachowywać się w sposób kulturalny, cicho i spokojnie spożywać posiłek;
          • zostawić po sobie porządek (odnieść talerze, zostawić czyste miejsce na stoliku);
          • szanować naczynia, sztućce oraz nakrycie stołu.

Węgorzewo, dn. 30-08-2023 r.

karta_zgloszenia_na_obiady_2023-2024.docx